Starlink hangi ülkelerde kullanılabilir?

Starlink projesi iptal edilme

Şirket, SpaceX’in uydu internet hizmeti Starlink’in artık dünya çapında 32 ülkede kullanılabildiğini duyurdu.

Starlink hangi ülkelerde kullanılabilir? Etkileyici bir şekilde, Elon Musk‘ın uzay şirketi, müşterilerin aylarca beklemesine neden olan önceki sorunların aksine “hemen” göndereceğini söylüyor.

Starlink hangi ülkelerde kullanılabilir

Starlink, Twitter’da hizmetin Avrupa ve Kuzey Amerika’nın yanı sıra Güney Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın bazı bölgelerinde “mevcut” olduğunu gösteren bir kullanılabilirlik haritasının ekran görüntüsü paylaştı. Paylaşılan haritada ayrıca, Afrika kıtasının tamamı da dahil olmak üzere dünyanın geri kalanının çoğu, 2023’te çeşitli noktalarda mevcudiyetin beklenmesiyle “Yakında” olarak gösteriliyor.

Starlink hangi ülkelerde kullanılabilir

Starlink hangi ülkelerde kullanılabilir?

32, Starlink‘in hizmet verdiği ülkelerin sayısında, SpaceX’in yalnızca 25’te mevcut olduğunu söylediği bu yılın başlarına kıyasla bir artışı temsil ediyor. Ancak daha dikkate değer olan, SpaceX‘in şimdi “yemeklerini müşterilere hemen servis ettiğini” iddia ettiği ülkelerin sayısı. Hizmete ait kanallar, siparişlerinin yerine getirilmesi için aylarca beklemek zorunda kalan müşterilerin hikayeleriyle dolu. Nisan ayında, Rest of World isimli haber sitesi, Starlink kullanıcılarının çoğunluğunun Kuzey Amerika’da bulunduğunu ve geri kalanların çoğunun Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa’da bulunduğunu bildirdi.

Starlink hangi ülkelerde kullanılabilir

Hizmetin pratikte nasıl kullanılacağına dair ilk elden izlenimlere geçtiğimiz yıl yayınlanan incelemelerde ulaşmak mümkün. Mart ayında yürürlüğe giren bir fiyat artışının ardından, yeni Starlink siparişleri, başlangıç kiti için şimdiden 599 dolara mal oluyor ve internet hizmeti almak için aylık 110 dolarlık servis ücreti alınıyor.

YouTube yeni abonelik sistemi ile dikkat çekiyor