YouTube yeni abonelik sistemi ile dikkat çekiyor

YouTube yanlış bilgilerle müdahale etmek için yeni hamleler yapıyor

Bugünden itibaren YouTube, hem hayranlara hem de içerik oluşturuculara ücretli kanal abonelikleri hediye etme olanağı verecek.

YouTube yeni abonelik sistemi ile dikkat çekiyor. Bir çok influencer bugün bu duyuruyu tweetledi. Birçoğu bu yeni para kazanma aracı hakkında kendinden geçmiş görünüyor. Premium abonelikler, bir süredir YouTube Gaming‘in ana rakibi olan Twitch’te popüler bir özellik olmuştu.

YouTube yeni abonelik

Şu an birçok yayıncı, abonelikleri gelir elde etmenin ve aynı zamanda kendi topluluklarını oluşturmanın kolay bir yolu olarak görüyor. Fakat YouTube, çok beklenen  bu özelliği çıkartma  konusunda ayak sürüyordu. Son olarak, YouTube Japan, bu yılın başlarında belirli sayıda kanal için hediyeli üyelikleri test etti. Hâlâ beta sürümünde olan bu premium üyelikler artık ABD ve Birleşik Krallık’taki tüm YouTube Oyun kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek.

YouTube yeni abonelik sistemi ile dikkat çekiyor

YouTube yeni abonelik

Hayranlar, kanal üyelikleri için normalde ayda 4,99 ABD doları ödüyorlar; bu da, en sevdikleri içerik oluşturucuların kullanıcı rozetlerine, ifadelerine ve diğer özel içeriğine erişmelerini sağlıyor. YouTube Gaming, bu yıl yayıncıların hayranlarını diğer yayınlara veya prömiyerlere göndermesine olanak tanıyan Canlı Yönlendirmeler gibi bir dizi Twitch benzeri özelliği yayınladı.

YouTube yeni abonelik

Twitch, canlı yayın için ABD merkezli en büyük platform olmaya devam etse de, yüksek profilli yayıncılarından bazıları son yıllarda YouTube Gaming’e kaydı. Ve daha fazlasının da gelmesi bekleniyor. Bloomberg geçen ay, Twitch ortaklarının Amazon’un sahip olduğu platformun yeni bir para kazanma modeli kapsamında aboneliklerden daha küçük bir gelir kesintisi (%70’ yerine %50) alacağını bildirmişti.

Xiaomi Mi TV Stick 4K ile televizyonunuzu güncel bir akıllı TV’ye çevirin