Starfield’da asansöre binen köpek balığı varmış

123 21

Merakla beklenen Starfield kısa süre önce oyuncularla buluştu. Kullanıcılar ilginç hatalarla karşılaştı. Bethesda’dan Pete Hines kimsenin bilmediği ve aslında oyundan çıkarılmasını istemediği komik bir hatadan söz etti.

Bethesda hatalar konusunda üne sahip. Elder Scrolls ve Fallout serilerinde sorunlar vardı. Kaçınılmaz olarak bu durum Starfield’da da var. Reddit gibi platformlarda ve sosyal medyada Starfield‘ın hatalarıyla ilgili paylaşımları görebilirsiniz. Oyuncular kaplama içine giren karakterler, uçan NPC’ler, sadece gözleri görünen ama kafası olmayan karakterler gibi hatalarla karşılaşmış durumda. Bethesda’nın pazarlama ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Pete Hines, GamesIndustry.biz ile yaptığı röportajda Neon şehrinde denk geldikleri ve kimsenin bilmediği komik bir hatadan söz etti. Hines bu hatanın oyunda kalmasını istediğini ama sonradan çıkarıldığını da belirtti.

Pete Hines röportajda şunları söyledi: “Neon şehri tamamen suyla kaplı gezegende bulunuyor. Şehirde köpek balığının asansöre bindiği problemle karşılaştık. Köpek balığı asansöre bindi. Asansörün kapısı sokak seviyesinde açıldığında kayarak dışarı çıktı. NPC’ler çığlık atıp kaçmaya başladı, korumalar da koşuşturuyordu. Ben de hemen silahıma davrandım. Ekiptekilere ‘Bu hatayı oyundan çıkarmayın, oldukça eğlenceli’ dedim. Ama kesinlikle düzeltmişlerdir. Böyle ilginç şeyleri seviyorum.”

Yeni Hyundai KONA

starfield

Her ne kadar komik hatalar olsa da, oyuncuların bazıları oynanışı etkileyen takılmalar, FPS düşüşü gibi sorunlarla karşılaştığını belirtti. Yakın zamanda Bethesda’nın güncelleme çıkarması bekleniyor. Diğer yandan oyunda eksik olan noktalar da var. Mesela arayüzle ilgili şikayetler vardı. Bazı mod yapımcıları Starfield’ın arayüzünü daha iyi hale getiren modlar da yayınladı.

Bilmeyenler için oyunun kısaca konusundan bahsedecek olursak, 2310 yılında iki büyük taraf arasında Koloni Savaşı adı verilen büyük bir savaş patlak verir. Starfield bu savaştan 20 yıl sonra geçiyor. Oyuncular, uzay kaşiflerinden oluşan Constellation isimli birliğin üyelerinden birini canlandırıyor. Geliştiricilerin açıklamasına göre ana hikaye entrikalarla ve oyuncuyu şaşırtacak sürprizlerle dolu. Bununla birlikte asıl konuya bağlı veya bağımsız olan birçok yan hikaye de var.

OPPO A2 Pro için geri sayım başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir