Star Wars Jedi: Survivor berbat başlangıç yaptı! Oyuncular topa tuttu!

123 62

Haftalardır reklamlarıyla karşımıza çıkan Star Wars Jedi Survivor sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu, fakat kullanıcılar pek beğenmedi. Çünkü oyun hatalarıyla saç baş yoldurdu. Steam’de olumsuz geri dönüşler aldı.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Star Wars Jedi Survivor sorunlarla çıktı. Şu anda Steam’de 1216 kullanıcıdan sadece %30’luk kısım oyunu tavsiye ediyor, geri kalan çoğunluk ise olumsuz derecelendirmeye sahip. Şikayetlere bakacak olursak, düşük FPS, grafik hataları ve ara ara çökmelerden söz edilmiş. Birkaç kullanıcı ilerleyişi engelleyen hatalara denk geldiklerini, önceki kayıttan yeniden başlamak zorunda kaldıklarını yazmış. Steam’de yazanlar dışında sosyal medyada, Reddit, NeoGAF gibi platformlarda da karşılaşılan problemlerden bahsediliyor.

Star Wars Jedi Survivor

Söz konusu problemlere karşı hiçbir sorun yaşamadığını söyleyen oyuncular da var. Mesela Gildner99 nickli Steam kullanıcısı, “Oyunu üç saattir oynuyorum ve 3070’te herhangi takılma yaşamadım. Şansım mı yaver gitti, bilmiyorum. Fakat Jedi Survivor’ı sevdim” yorumunu yazmış.

Respawn, Star Wars Jedi Survivor için ilk gün yaması çıkardı. Bu güncelleme birçok sorunu çözüyor ve performansı iyileştiriyor. Ancak geliştirici stüdyo daha fazla yamanın yolda olduğunu da söyledi.

2019’da çıkan Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devamı olan yeni oyun, ilk yapımdaki olaylardan 5 yıl sonrasını konu alıyor. Respawn, Star Wars Jedi serisini üçleme olarak tasarladı. Eğer planlarında aksilik olmazsa üçüncü ve final oyunuyla birlikte hikayeyi sonlandıracaklar. Bununla birlikte stüdyonun Star Wars evreninde geçen biri FPS diğeri strateji türünde olan iki projesi daha var ki, bu oyunlar daha geliştirme aşamasında ve isimleri belli değil.

PlayStation 5 satışları rekor seviyelere ulaştı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir