Spotify Türkiye fiyatları zamlandı: İşte yeni fiyatlar

Spotify, video podcast yayıncılığı başlatıyor

Müzik akış platformları içerisinde en çok kullanıcıya sahip isimlerden biri olan Spotify, bugünden itibaren kullanıcılarına zamlı tarifeyle karşılayacak.

Spotify Türkiye fiyatları zamlandı: İşte yeni fiyatlar! Spotify, hiç kuşkusuz müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri. Neredeyse bütün teknoloji firmalarının gelirleri beklentilerin altında kalırken bünyesine kattığı yeni milyonlarca kullanıcı ve tabi onlar sayesinde elde ettiği yeni gelirler de bu durumun en iyi kanıtı olsa gerek. Ancak yılın ikinci çeyreği finansal tablolarını geçtiğimiz günlerde paylaşan Spotify’ın tüm bu olumlu duruma rağmen hala büyük tutarlarda zarardan kurtulamadığı gözlerden kaçmamıştı.

Spotify sesli kitaplar uygulamasını sundu!

Şirketin hem kullanıcı sayısı hem de gelir seviyesi beklentilerin bile üzerinde artarken, ünlü müzik akış platformunun nasıl hala zarar ettiğini anlamak bir hayli güç. Ancak finansal tablolara baktığımız zaman, bu durumun arkasında yatan temel sebebin, şirketin reklam ve sosyal medya harcamaları olduğunu görüyoruz.

Spotify müzisyen NFT'leri ile deneme yapıyor

Spotify Türkiye fiyatları zamlandı: İşte yeni fiyatlar

Öte yandan Spotify, gelirlerini arttırmak ve karını dengelemek için bu harcama kalemlerinde kısıntıya gitmek yerine kullanıcılarına zam yapmayı daha uygun bulmuş gibi görünüyor. Öyle ki şirketin bugün kullanıcılarına attığı yeni mailin bundan başka bir açıklaması da olamaz.

Spotify bir uygulamasını sonlandırıyor

Şirket tarafından açıklanan yeni fiyat listesine göre, bundan sonra öğrenciler için aylık abonelik ücreti 10,49-TL olacak. Bireysel kullanıcıları bu paket için 20,99-TL ödeyeceklerken, bugünden itibaren Duo abonelerinden 27,99-TL, Aile paketi kullanıcılarından ise 34,99-TL tahsil edilecek.

Son olarak mevcut kullanıcıların zamlı tarifeye 2 ay sonra geçeceklerini, söz konusu zamlı fiyatların yeni müşterilere ise bugünden itibaren uygulanacağını söyleyelim.

Huawei stok eksikliği nedeniyle işlemcilerini değiştiriyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir