Spotify Premium fiyatı zamlandı!

Spotify Premium

Spotify Premium Aile fiyatına zam geleceği açıklandı. Yapılacak olan bu yeni zam Spotify kullanıcılarını çok kızdıracak gibi görünüyor.

Spotify, son vergileri gerekçe göstererek Türkiye’deki kullanıcılarını kaybetme uğruna yeni zam yapacağını açıkladı. Dijital platformlara uygulanacak olan vergiden dolayı Spotify Premium üyeliği 13.99 TL‘den 17.99 TL‘ye çıkacak. Ocak 2020‘de geçerli olacak bu yeni fiyattan Aile üyeliği de etkileniyor.

Şu anda 20,99 TL olan Aile için Premium’un fiyatı 26,99 TL olacak. Aile için Premium’un yeni fiyatı da Ocak 2020‘de yürürlülükte olacak. Apple Music şimdilik en iyi fiyatı sunan müzik hizmeti olarak görünüyor. Ayda 13.99 TL’den hizmet vermeye devam eden Apple Music’in zam yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Apple 24 ay taksit ile iPhone satacak!

Dijital platformlara uygulanacak olan yeni vergi sisteminden tüm platformlar etkilenecek gibi görünüyor. Fiyatlar böyle artmaya devam ederse, Türkiye’deki kullanıcıların üye olabileceği uygun fiyatlı servis kalmayacak gibi görünüyor.

Spotify Premium

Türkiye’nin bu konu hakkında geri adım atmayacağını düşünürsek, Netflix, Apple Music, BluTV ve diğer platformların fiyatlarının yaklaşık 4 TL ila 5 TL arasında zam yapacağını söyleyebiliriz.