Xiaomi 13 özellikleri yavaş yavaş belli oluyor

Xiaomi EV fabrikası yılda 300.000 araba üretecek

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliştirilen Xiaomi 13 modeli, yavaş yavaş adından bahsettirmeye başlıyor.

Xiaomi 13 özellikleri yavaş yavaş belli oluyor. Akıllı telefon dünyasının en hamarat isimlerinden biri olan Xiaomi, bir taraftan piyasaya sürdüğü pek çok 12 serisine yeni modeller katmaya devam ederken diğer bir taraftan ise yeni amiral gemisi serisi olması beklenen Xiaomi 13 üzerinde çalışmalarını hızlandırıyor. En son geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Xiaomi 12S serisiyle adından bahsettiren teknoloji şirketinin hedefinde ise yine “ilk” olmak var.

Xiaomi 12S ve 12S Pro

Hatırlayacağınız üzere Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini tanıtmasıyla birlikte bu yonga setini ilk kullanan marka olmak isteyen Xiaomi, bu unvanı Motorola’ya kaptırmıştı. Daha sonra benzer akıbeti Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinde de yaşayan Çinli şirket, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinde ise aynı hataları tekrarlamak istemiyor.

Xiaomi 12 Lite 2

Xiaomi 13 özellikleri yavaş yavaş belli oluyor

Qualcomm tarafından 14-17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan tanıtım etkinliğiyle sahneye çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini ilk kullanan marka olmak isteyen Xiaomi, bu yonga setinin bulunacağı Xiaomi 13 modelini aynı ay içerisinde tanıtmayı planlıyor. 4nm üretim süreciyle karşımıza çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 2’den aldığı güçle hem verimlilik hem de performans anlamında sınıf atlamak isteyen Xiaomi, yonga setinin yanında yeni ortağı Leica’nın başarı ve ününe de güveniyor.

Xiaomi, yeni Mi 12S Ultra amiral gemisi akıllı telefonuyla fark yarattı

Xiaomi 13 hakkında bildiklerimiz şu an için bunlarla sınırlı ancak cihazın muhtemel tanıtım tarihi olan Kasım ayı yaklaştıkça, sahip olduğumuz bilgilerin de artacağını hatırlatmakta fayda var.

Twitter yatırımcısı Elon Musk’a dava açtı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir