Ana SayfaHaberSpotify beklenmeyen bir hamle yaptı

Spotify beklenmeyen bir hamle yaptı

Spotify, Joe Rogan Experience (JRE) bölümlerini Cuma gününden bu yana komple kaldırmaya başladı. Tartışma yaratan podcast yayıncısının toplam 113 yayınını geri çekti. İşte detaylar.

Gizmodo, Spotify platformunda yer alan tartışmalı podcastçinin bazı bölümlerinin artık bulunamadığını fark ettiğinde, yalnızca 70 kadar podcast kaybolmuştu. Ardından 40 adet daha yayın kaldırıldı. Bununla birlikte ilginç olan kısım ise kaldırılan bölümler şu anda ve hizmeti çevreleyen COVID-19 tartışmalarına yol açan problemle bağlantılı görünmüyor. Rogan’ın COVID-19 ile ilgili bölümleri nedeniyle son zamanlarda birkaç sanatçı Spotify’dan ayrıldı. Doktorlardan ve bilim insanlarından Spotify’a gönderilen açık bir mektupta, geçmişte virüs hakkında birkaç yanıltıcı iddiada bulunulduğunu ve gereğinin yapılması gerektiğine dair istekte bulunmuşlardı.

Spotify beklenmeyen bir hamle yaptı

En çok tepki çeken yayın ise Rogan’ın yayınıydı. Söz konusu yayında insanların yalnızca “kitlesel oluşum psikozu” nedeniyle COVID-19 aşılarının etkili olduğuna inandığını iddia eden konuk Dr. Robert Malone tepki toplamıştı. Spotify’dan özür dahi dileyen Rogan için problemler bitmiş görünmüyor. Bölümler sırayla silinmiyor, ancak fazlasıyla bölümün kaldırıldığı kesin. Şirket bu hafta problem yaratan podcast yayını yüzünden gündemden düşmedi. Diğer gündem konusu ise Spotify’ın içerik politikasını paylaşmaması. Şirketin CEO’su, Spotify’ın 2021’in dördüncü çeyreği için kazançlarını bildirdiğinde içerik politikasının şimdiye kadar halka açık olması gerektiğini itiraf etti. Yayınları kaldırılan Rogan’a gelince, tepki için özür diledi ve “dengeyi kurmak için elinden gelenin en iyisini yapacağını” söyledi.

Epson, akıllı gözlükleriyle metaverse ’in kapısını aralıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting