Ana SayfaİncelemeSoundcore Strike 3 - 7.1 Surround oyuncu kulaklığı inceleme

Soundcore Strike 3 – 7.1 Surround oyuncu kulaklığı inceleme

Soundcore Strike 3 ile PC’de gelişmiş işitsel detaylara sahip oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz. İşte detaylar!

Soundcore, aslında ülkemizde Logitech ve Razer gibi markalar kadar bilinen bir marka değil. Bu sebeple, almayı düşünenlerin acaba ürünün kalitesi nasıldır diye merak etmeleri normal. Anker çatısı altında yer alan marka, kullanıcılarına genellikle uygun fiyatlı çözümler sunuyor.

Kulaklık neler sunuyor?

Soundcore Strike 3, 7.1 Surround ses sunabilen bir oyuncu kulaklığı. Zaten kutusunu elinize aldığınızda da dikkatinizi çeken ilk detay, 7.1 ibaresi olacaktır. Zira bu detay, özellikle oyunlarda çok işe yarıyor.

Yaklaşık 395 gram ağırlıktaki kulaklık, gösterişli bir tasarıma sahip. Pad’leri gayet büyük ve bu sayede kulaklarınızı tamamen sarabiliyor ve rahatsızlık vermiyor. Bir de yumuşak kafa bandına sahip. İstenildiği takdirde kafa ve kulak yapınıza göre boyut ayarlaması da yapabiliyorsunuz. Lakin boyut ve konum ayarlama kısmında pek seçenek sunulmamış. Örneğin, pad’leri 90 derecelik açıya kadar yanlara doğru açamıyorsunuz.

Pad’lerin güzel bir tarafı ise, uzun kullanımlarda ısınma ve terleme gibi can sıkıcı durumları büyük ölçüde ortadan kaldırabilmesi için jel enjekte edilmiş yapıya sahip olmaları. Bu sayede kolay kolay ısınmıyor. Örneğin, bu kulaklığı bir şeyler dinlemek, bir şeyler izlemek ve sonrasında da oyun oynamak amacıyla yaklaşık 5 saat boyunca neredeyse hiç çıkarmadan kullandım. Isınma ya da terleme gibi bir durumla karşılaşmadım. Bu tip pad’ler, özellikle örgü – kumaş tipte pad’lere kıyasla daha iyi sonuç verebiliyor.

Genellikle plastik malzemenin tercih edildiği ürünün kulaklıklarında LED aydınlatma sistemine de yer verilmiş. Açık mavi bir ışık var ve göze hoş geliyor. Peki programlanabilir renk desteği var mı derseniz, maalesef bulunmuyor. Peki bu ışıklandırmayı kapatabilir miyiz diye sorarsanız, yine cevabımız hayır.

Kulaklığın 2 metrelik kablosu mevcut. Örgü tipte hazırlanan bu kablo, uzun kullanımlara uygun, sağlam bir yapıda. Ek olarak kablonun üzerinde bir de panel mevcut, ki bu panel sayesinde mikrofonu ve 7.1 sistemini aktifleştirme imkânımız oluyor, ses seviyesini de ayarlayabiliyoruz.

Soundcore Strike 3 - 7.1 Surround oyuncu kulaklığı inceleme

Gelişmiş mikrofon dikkat çekiyor

Bu arada mikrofon demişken, mikrofon, bir eklenti olarak sunuluyor ve ihtiyaç duyduğunuzda takabiliyorsunuz. Mikrofonun da ucunda led ışık bulunuyor ve kullanıma açtığınızda yeşil, kapattığınızda da kırmızı renkte yanıyor. Yine mikrofonu ağız yapınıza göre konumlandırabiliyorsunuz. Ses kalitesinin de genellikle iyi olduğunu söyleyelim. Bildiğiniz gibi mikrofonlar, özellikle takım halinde hareket ettiğiniz ve sürekli iletişimde kaldığınız online oyunlar için önemli.

Bitmedi, mikrofonun IPX5 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olduğunu da belirtelim. Özellikle heyecanlı oyunlar esnasında, arkadaşlarınızla hararetli konuşmalar yaparken ister istemez salya ve tükürük gibi sıvılar mikrofona gelebilir. Bazen de oyun esnasında bir şeyler içiyorken yanlışlıkla mikrofona dökebilirsiniz. İşte bu gibi durumlara karşı dayanıklı bir ürün var karşımızda.

Peki ses kalitesi nasıl diye soracak olursanız, PC için ayrı, PS4 için de ayrı olmak üzere kısa kısa yorumlarımızı sizlerle paylaşalım.

Öncelikle, ürünü PC’de kullanacaksanız, Soundcore’un resmi websitesine giderek ücretsiz programını indirmenizi ve kurmanızı tavsiye ediyoruz. Windows 7, 8 ve 10 için destek sunuluyor. Bu program aracılığıyla ekolayzır ayarlamaları yapabilir ve surround sistemini test edebilirsiniz. Aslında bu programda daha fazla detay olmasını isterdik.

Soundcore Strike 3, PC’de gerçekten başarılı bir performans sunuyor. 52mm’lik sürücüleri sayesinde derin bass’lar ve temiz tiz’ler alabiliyorsunuz. Hele 7.1 modunu aktifleştirdiğinizde işitsel detaylar daha etkileyici bir hal alıyor. Online oyunlarda en ufak bir ses detayının bile önemi büyük ve bu detayların hangi yönden geldiğini fark edebilmek büyük bir avantaj.

Aktif olarak kullandığınız esnada dış dünyadaki işitsel detaylarla bağınızı kopardığınız gibi genel olarak kulaklıktan da dışarıya ses sızıntısı yaşanmıyor. Yine de uyaralım, ürünü uzun süre boyunca en yüksek ses seviyesinde kullanmanızı önermiyoruz.

Logitech G332 SE kablolu oyuncu kulaklığı inceleme

PS4 tarafına geldiğimizde ise, Soundcore Strike 3 ‘ün PC’ye kıyasla düşük bir performans sergilediğini söylememiz lazım. Daha çok PC kullanıcıları için uygun bir ürün diyebiliriz. Peki ya Nintendo ve Xbox gibi konsollara destek yok mu diye soracak olursanız, maalesef, yok. Öte yandan, USB ses çıkışı bulunan diğer elektronik cihazlarda da bu kulaklığı kullanma şansınız var.

Toparlamak gerekirse, Soundcore Strike 3, güzel bir tasarıma ve sınıfında iyi bir ses kalitesine sahip. Özellikle PC kullanıcıları için tercih edilebilir bir ürün. Cihaz, ülkemizde 500 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting