Ana SayfaGenelSony PS4'e olan desteği henüz sonlandırmayacak

Sony PS4’e olan desteği henüz sonlandırmayacak

Yeni nesil konsollar çıkalı neredeyse 1 sene olacak. Buna rağmen Sony emektar konsolu PS4’e olan desteğini sürdürmeyi amaçlıyor. İşte detaylar.

Sony PS4’e olan desteği henüz sonlandırmayacak. Oyun sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere yeni nesil konsollar geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satışa sunulmuştu. Fakat gerek pandemi, gerekse de çip sektöründe yaşanan sıkıntılardan ötürü PS5 stokları bir türlü yerli yerine oturmadı.

Stok sıkıntısı yüzünden Sony şimdiye kadar yalnızca 10 milyon PS5 satabilmiş durumda. Hal böyle olunca Sony’nin PS4’e olan desteği de zorunlu olarak devam etti.

Yapılan son açıklamalara göre de PS4’e olan destek bir süre daha devam edecek. Çünkü geliştirilen oyunların maliyetinin çıkması ve kar getirmesi için PS4’e çıkması zorunlu bir seçenek diyebiliriz.

Sony PS4’e olan desteği henüz sonlandırmayacak

Sony önümüzdeki süreçte aralarında God of War’ın da bulunduğu hayli sağlam oyunlar çıkacak. Bu oyunlar PS5’e özel olarak lanse edilmiş olsa da PS4’te de boy gösterecekler.

Çünkü az önce de belirttiğimiz üzere bir yanda 10 milyon, diğer yanda ise PS5’in 10 katından da fazla satmış olan bir PS4 gerçeği bulunuyor. Dolayısıyla hem Sony, hem de 3. parti oyun yapımcıları PS4’ü bir kalemde silip atamayacaklardır.

Bu durumun PS4 sahipleri için iyi bir haber olduğunu söyleyebiliriz. En azından uzun bir süre daha PS4 ile güncel oyunları oynayabilecekler.

Samsung, yeni Exynos çiplerini tasarlamak için Yapay Zeka kullanacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU