Sony, PlayStation Plus’ın oyun kitaplığını detaylandırıyor

Sony, 'God of War: Ragnarok' için yenilikleri duyurdu

Sony, yeni PlayStation Plus Extra ve Premium abonelik hizmetlerinin lansmanı ile gelecek ilk oyunları açıkladı. İşte detaylar.

PlayStation Studios oyunları arasında Demon’s Souls (PS5) ve Ghost of Tsushima Director’s Cut (PS4/PS5) ile Assassin’s Creed Valhalla (PS4/PS5) ve NBA 2K22 (PS4/PS5) gibi üçüncü taraf oyunları yer alıyor. Sony şirketine göre, bu oyunlar 24 Mayıs’tan itibaren PlayStation Plus Extra (aylık 15 $) ve Premium (18 $/ay) katmanlarında “lansman zaman çerçevesine” gelecek.

Sony, PlayStation Plus'ın oyun kitaplığını detaylandırıyor

Sony, ana kadroyla birlikte, PlayStation Plus Premium üyeleri, “orijinal lansman sürümlerine kıyasla gelişmiş kare hızları ve daha yüksek kaliteli çözünürlük gösterecek bazı oyunlarla” klasik oyunlara erişebilecekler. Bunlardan bazıları Ape Escape, Hot Shots Golf, Tekken 2 ve Worms Armageddon ile Dark Cloud, Rogue Galaxy ve Borderlands The Handsome Collection gibi remaster’ları içeriyor.

Premium üyeler ayrıca In Famous, Hot Shots ve Ratchet & Clank serisi gibi PS3 oyunlarına da erişebilecek. Tüm bunların bir parçası olarak Ubisoft, Ubisoft+’nın 24 Mayıs’tan itibaren PlayStation Plus’a geleceğini duyurdu. Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın yanı sıra The Division ve For Honor’ın yanı sıra Child of Light, Far Cry 3 Blood Dragon, Watch Dogs, Werewolves Within ve daha fazlası gibi sevilen klasik oyunları da içeriyor. Yine, bu oyunların tümü PlayStation Plus Extra ve/veya Premium katmanlarında mevcut olacak, ancak Essential (10 $/ay) planında mevcut olmayacak.

Sony ayrıca Premium (belirli bölgelerde Deluxe olarak da bilinir) üyelerinin satın almadan önce iki saatlik oyun süresiyle sınırlı süreli denemeler yapmasına izin verecek. Sunulanlardan bazıları arasında Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Horizon Forbidden West, Cyberpunk 2077 ve Tiny Tina’s Wonderland yer alıyor.

Essential, Extra ve Premium/Deluxe dahil olmak üzere tüm katmanlar, şu anda PlayStation Plus’ta aldığınız kadar aylık oyunlar görecek. Sony, “Haziran ayı için aylık oyunları henüz açıklamadık, ancak PS Blog’u takip etmeye devam edin,” diye yazdı.

SpaceX Starlink uydu interneti artık 32 ülkede mevcut