Ana SayfaGenelSony 'Elden Ring' stüdyosu FromSoftware'in üçte birini satın aldı!

Sony ‘Elden Ring’ stüdyosu FromSoftware’in üçte birini satın aldı!

Sony, Elden Ring, Dark Souls 3 ve Bloodborne gibi oyunların arkasındaki geliştirici FromSoftware’in yüzde 30,34 hissesini satın almak için Tencent ile güçlerini birleştirdi. İşte tüm detaylar.

Tencent’in Sixjoy Hong Kong bölümü, FromSoftware’in hisselerinin yüzde 16.25’ine sahip olacak. Sony ise yüzde 14.09 hisse alacak ve Kadokawa Group, yüzde 69.66 hisse ile en büyük hissedar olmaya devam edecek. Tencent’in halihazırda Kadokawa’da geçen yıldan beri bir yatırımı var. PlayStation tarafında ürünlerine zam yapan Sony şimdi farklı yatırım projeleri ile yelpazesini zenginleştirmeye çalışıyor.

Sony 'Elden Ring' stüdyosu FromSoftware'in üçte birini satın aldı!

FromSoftware, herkesin bildiği bir geliştirici olmayabilir, ancak etkileyici bir kataloğu var. Elden Ring, yalnızca ilk 18 günde 12 milyon kopya satışıyla 2022’nin bugüne kadar en çok satan oyunu oldu. Bloodborne ve Dark Souls serisinin yanı sıra, PSVR gizemli macerası Déraciné ve Sekiro: Shadows Die Twice’ı da üretti.

Şirket, toplanan fonları (36.4 milyar yen yani 262 milyon dolar) Sony ile olan ilişkisini güçlendirmek, yeni fikri mülkiyet oluşturmak ve küresel yayın yapma yeteneğini genişletmek için kullanmayı planlıyor. Elden Ring, şirketin bugüne kadarki en büyük hit. Bu yılın başlarında, FromSoftware ve Bandai Namco, Elden Ring’i “yeni bir franchise”ın başlangıcı olarak nitelendirdi ve “markayı oyunun ötesine ve herkesin günlük yaşamına genişletmek” için çabalarını açıkladı. Microsoft Activision Blizzard’ı satın almasıyla manşetlerin çoğunu alırken, Sony de gelişmeye devam ediyor. Kısa süre önce Halo ve Destiny geliştiricisi Bungie Games ile God of War ortak geliştirme stüdyosu Valkyrie ve Jade Raymond’s Haven Studios’u satın almak için 3,6 milyar dolarlık bir anlaşmayı tamamladı.

Logitech-Tencent taşınabilir oyun cihazı görüntüleri ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting