Ana SayfaGenelSony, bazı pazarlarda PlayStation 5 fiyatını yükseltiyor

Sony, bazı pazarlarda PlayStation 5 fiyatını yükseltiyor

Sony kısa süre önce PlayStation 5 oyun konsolunun fiyatına zam yapacağını açıklamıştı. Bı fiyat artışı her ülkede olmayıp bazı ülkelerde geçerli olacak.

Öncelikle kötü haber; büyük ihtimalle ülkemizde de PlayStation 5’in fiyatı artacak. Teknoloji devi Sony, dünya genelinde çeşitli bölgeler için yeni fiyat değişikliklerini resmen duyurdu. Yani şimdi PS5 Avrupa, İngiltere, Japonya, Çin, Avustralya, Kanada ve Meksika’da da daha pahalı olacak.

PlayStation 5

Marka, fiyat artışının temel nedeninin yüksek küresel enflasyon oranları ve tüketicileri olduğu kadar birçok sektörü de etkileyen zayıf kur trendlerinden kaynaklandığını belirtti. Japonya hariç diğer Asya bölgelerinde fiyat artışı olmayacak. İlginç bir şekilde, PS5’in daha pahalı hale gelmesi, Microsoft’un Xbox Series X ve S serisi konsollarının fiyatlarını, denetleyici ve kulaklık fiyatlarına zam yapmasından sonra geldi. Yani Microsoft’un fiyat artırması firmanın da fiyatlarını artırmasına neden oldu.

Sony

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan’a göre, “Yüksek küresel enflasyon oranlarının yanı sıra olumsuz döviz trendleri görüyoruz, bu da tüketicileri etkiliyor ve birçok sektör üzerinde baskı yaratıyor. Bu zorlu ekonomik koşullara dayanarak SIE, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA), Asya-Pasifik (APAC), Latin Amerika ( LATAM) ve Kanada. ABD’de fiyat artışı olmayacak.”

Xiaomi, Avrupa’nın En Popüler 2. akıllı telefon markası oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting