Ana sayfa Oyun PlayStation 5 fiyatı belli oldu!

PlayStation 5 fiyatı belli oldu!

Sony’ye yakın bir analist PlayStation 5 fiyatı hakkında bugün açıklamalarda bulundu. PlayStation 5 fiyatı ile oyuncuları çok üzmeyecek gibi görünüyor.

Sony, 2020 yılında PlayStation 5 modelini tanıtacağını ve bu konsolun hangi özelliklere sahip olacağını geçtiğimiz günlerde Wired ile paylaşmıştı. Açıklamalara göre;PlayStation 5, 8 çekirdekli AMD Ryzen 7nm Zen 2 işlemci, Raytracing destekli Radeon Navi tabanlı grafik birimi, 8K çözünürlük desteği ve SSD ile gelecek.

PlayStation 5 fiyatı ne kadar olacak?

Bugün ise Sony’nin PS5’te izleyeceği fiyat politikası hakkında ilk analizler geldi. Sony’ye yakınlığı ile bilinen Pelham Smithers, PlayStation 5’in fiyatının 400 dolar bandında olacağını açıkladı. Pelham Smithers’a göre bu fiyat bandı 500 dolara da çıkabilir ancak bu bir sürpriz olmayabilir.

Sony, konsol konusunda sadece PlayStation 3 döneminde agresif bir fiyat politikası izlemiş ve rakibine göre yaklaşık 200 dolar pahalıya konsol çıkarmıştı. Sony’nin hatalarından ders aldığı ortada. Muhtemelen Pelham Smithers’ın analizi doğru çıkacak ve PlayStation 5, 400 dolar veya 499 dolar fiyat bandında olacak.

Yeni Xbox PlayStation 5’ten daha güçlü olabilir!

Tabii PlayStation 5 Türkiye’de minimumda 3.500 TL bandında satışa sunulacaktır. Umarız 2020 yılına kadar dolar ve euro kurundaki yükselmeler tersine döner ve 2.500 TL bandında PS5 sahibi olabiliriz.

PlayStation 5 fiyatı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Artık yeni nesil konsollar için geri sayıma geçmiş durumdayız. Peki Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 ne zaman gelecek? İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4...

Son Haberler