Ana SayfaHaberSony, 2026 yılına kadarki planlarını duyurdu

Sony, 2026 yılına kadarki planlarını duyurdu

Sony Bungie’yi bu hafta başında 3,6 milyar dolara sürpriz bir şekilde satın aldı. Bugün bir yatırımcı çağrısında şirket, Mart 2026’ya kadar 10’dan fazla yeni canlı hizmet oyununu piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. İşte detaylar.

Bu son derece iddialı bir plan ve Sony’nin PlayStation oyunları için geleneksel konsol istisnalarının ötesinde büyük bir genişlemeyi işaret ediyor. Sony CFO’su Hiroki Totoki  konuyla ilgili olarak “Bu satın almanın stratejik önemi, başarılı Destiny serisini almamızla sınırlı deği. Bunun yanı sıra şu anda geliştirilmekte olan yeni IP Bungie’nin elde edilmesi de önemli. Aynı zamanda Bungie’nin canlı oyun hizmetleri alanında geliştirdiği uzmanlık ve teknolojileri Sony grubuna dahil etme hedefimize de ulaştık” ifadelerini kullandı.

Sony, 2026 yılına kadarki planlarını duyurdu

“Bungie ve PlayStation Studios arasındaki yakın işbirliği sayesinde, Mart 2026’da sona eren mali yılda 10’dan fazla canlı hizmet oyununu piyasaya sürmeyi hedefliyoruz.” ifadeleri de eklendi. Sony’nin Bungie’yi satın almasının tamamen Fortnite ile rekabet etmek amaçlı olduğu açıktı, ancak şimdi bu hırslar daha da yüksek görünüyor. Bungie’nin IP’sinin, “karakter tabanlı” oynanışa sahip bir “çok oyunculu aksiyon oyunu” olduğu söyleniyor. Bungie, geçen yıl bir sonraki IP’sinin 2025’ten önce çıkacağını söyledi. Ancak bu, 10 oyundan sadece biri ve Eurogamer, çalışmalarda daha bir çok oyunun olduğuna işaret olduğuna dikkat çekiyor. Sony, Microsoft’un Fortnite’ın başarısına hakim olan Epic Games ile kapışmayı planlıyor. Destiny ve Bungie’nin teknolojisi, Sony’yi oyun pazarının bu önemli kısmına başarılı bir giriş yapması için çok iyi olabilir.

Tesla, en çok elektrikli araç satıcısı unvanını elinde tutmaya devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting