Snapchat reklamları bambaşka bir hal alacak

Snapchat reklamları bambaşka bir hal alacak

Snapchat reklamları ikiye çıkarıyor: TikTok klonu, Spotlight ve OpenAI destekli sohbet robotu “My AI” bu reklamlarda karşımıza çıkacak. İşte tüm detaylar.

Şirket, NewFronts reklam etkinliğindeki sunumu sırasında yeni reklam formatlarını duyurdu. Snapchat geçen yıl Spotlight’ta reklamları test etmeye başladı, ancak şimdi reklamları küresel olarak sunmaya başlayacak. Ekleme, Snap’in son aylarda darbe alan reklamcılık işinde önemli bir artış sunabilir. İçerik oluşturucuları popüler kısa biçimli videolar için ödüllendiren Spotlight, şirkete göre aylık 350 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

Snapchat reklamları bambaşka bir hal alacak

Reklamların eklenmesi, Spotlight’ta içerik oluşturucular için bazı ilginç olanaklar da açabilir.  Snap şimdilik böyle bir plan açıklamasa da, şirket yakın zamanda diğer reklam geliri paylaşım programlarını genişlettiğini duyurmuştu. Bu nedenle şirketin bir gün Spotlight’ta da böyle bir hamleyi düşünebileceğini hayal etmek zor değil.

Ayrı olarak Snapchat, yakın zamanda tüm kullanıcılara sunduğu sohbet robotu My AI’a da reklam getiriyor. Böylece, AI’m sponsorlu bağlantıları doğrudan kullanıcılarla sohbetlerde ortaya çıkarabilecek. Şirket, sponsorlu bağlantıların konuşmayla alakalı olması gerektiğini söylüyor. Örneğin, uygulamanın Snap Haritasına dayalı olarak yerel restoranlar için önerilerde bulunabilen sohbet robotu, akşam yemeğinin nerede yenileceğine ilişkin bir soruya yanıt olarak yerel bir restorandan veya yemek dağıtım servisinden gelen sponsorlu bir gönderiyi gösterebilir. Şirket reklam gelirlerinde artışlara odaklanmak istiyor desek çok da yanlış olmaz.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi performansıyla dikkat çekiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir