Microsoft, Xbox’a 76 oyun daha ekliyor

Microsoft, Xbox'a 76 oyun daha ekliyor

Microsoft, Xbox 20. yıl dönümü etkinliği sırasında yaptığı duyuruya göre, Xbox geriye dönük uyumluluk programına toplam 76 oyun ekliyor. Öne çıkan özellikler arasında Skate 2 ve Star Wars: Jedi Knight II’ye ek olarak tüm Max Payne serisi ve F.E.A.R serisi yer alıyor. İşte detaylar.

Microsoft tarafından eklenen her başlık, Xbox Series X ve Series S konsollarında Otomatik HDR’yi destekleyecek. Orijinal Xbox oyunlarını oynarken de çözünürlükte bir artış göreceksiniz. Xbox Series X ve Xbox One X, bu oyunları doğal çözünürlüklerinin dört katına çıkarırken, Xbox Series S bunu üç kez ve Xbox One S ve Xbox One iki katına çıkaracak. Ek olarak, 11 oyun FPS Boost’u destekleyecek. Bu özellik, bir oyunun kare hızını saniyede 60 kareye kadar artıracak. Halihazırda geriye dönük uyumluluk kitaplığının bir parçası olan 26 başlık artık FPS Boost’u da destekleyecek. Bu listeye Fallout: New Vegas, The Elder Scrolls IV, Dragon Age: Origins ve Dead Space 2 dahil.

Microsoft, Xbox'a 76 oyun daha ekliyor

Bundan önce Microsoft, geriye dönük uyumluluk programına yeni başlıklar eklemeyi en son 2019 yılında yapmıştı. O zamanlar, bu girişimin yolun sonu olması gerekiyordu. Şimdi, Microsoft bunun son güncelleme olduğunu söylüyor. Xbox Uyumluluk Programı Lideri Peggy, “Oyunların sanat biçimini korumaya ve geliştirmeye odaklanmaya devam ederken, lisanslama, yasal ve teknik kısıtlamalar nedeniyle geçmişten kataloğa yeni oyunlar getirme yeteneğimizin sınırına ulaştık.” dedi.

Apple reklam stratejisi bu kadar da olmaz dedirtti: Saman altından su yürütüyor