Ana SayfaGenelSnapchat, hikayeler ile ilgili özelliğini duyurdu

Snapchat, hikayeler ile ilgili özelliğini duyurdu

İnsanlar yıllardır sosyal medyayı bir haber kaynağı olarak kullandılar ve Snapchat bu gerçeklikten en iyi şekilde yararlanmayı umuyor. İşte tüm detaylar.

Axios’dan gelen bir rapora göre Snapchat, medya kuruluşlarının haber makalelerini paylaşmayı kolaylaştıracak bir özellik getiriyor. Kullanıcılar mevcut beslemeleri aracılığıyla Keşfet platformunda Hikayeler olarak otomatik olarak paylaşım yapabilecek. Bu özellik Dinamik Hikayeler olarak adlandırılacak. Başka bir deyişle, uygulama dostu bir sürüm oluşturmak için bir uzmana ihtiyaçları kalmayacak.

Snapchat, hikayeler ile ilgili özelliğini duyurdu

İlk ortaklar arasında The Washington Post, The Independent, Le Figaro ve Vogue India dahil olmak üzere ABD, İngiltere, Fransa ve Hindistan’dan bir dizi önemli yayın yer alıyor. Format videoyu desteklemiyor, ancak test katılımcısı Axios, gelecekte bunun olabileceğini söyledi.

Axios’un kaynaklarına göre bu, Snapchat için doğrudan bir para kaynağı değil. Ancak, bütün mesele bu değil. Bu, yayıncılara zorlukları azaltarak Snapchat’te haber paylaşma konusunda daha güçlü bir teşvik sağlayacak. Daha da önemlisi, Snapchat’e bağlı kalmanız kolaylaşacak. Snap eski popülaritesini elde etmeye çalışıyor diyebiliriz. TikTok ve Instagram’ın oldukça gerisinde kalan platform eski popüler günlerine erişmek için farklı özellikler eklemeye devam ediyor. Haber ekleme özelliği de bu hizmete dahil edilirse kullanıcıların Instagram veya TikTok’a geçme olasılığının düşürülmesi hedefleniyor. Hikayelere haber akışını direkt paylaşma özelliği devrimsel bir nitelikte değişiklik getirmeyecek ancak yine de iyi bir gelişme olabilir.

Honda, elektrikli araçlara 40 milyar dolar yatırım yapacak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting