Ana SayfaGenelSıfır otomobil fiyatları Nisan ayında çok arttı

Sıfır otomobil fiyatları Nisan ayında çok arttı

2021’in ilk 3 ayında düşen sıfır otomobil fiyatları Nisan ayına girmemizle birlikte tekrardan artmaya başladı. Peki ama ne oldu da otomobil fiyatlarında birden bire artışlar yaşanmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl otomobil sektöründe yaşanan üretim sıkıntısı ister istemez tüm pazarı etkilemişti. Bu buhranla birlikte Türkiye’deki fiyatlar da arttı. Neyse ki 2021’e girmemizle birlikte otomobil fiyatları da biraz normale dönmeye başladı.

2021’in ilk 3 ayı boyunca özellikle sıfır otomobil fiyatlarında düzenli bir düşüş mevcuttu. Fakat Nisan ayına girmemizle birlikte bu durum tamamen değişmiş oldu. İşin ilginç yanı düşük segmentte yer alan otomobil fiyatlarında dahi absürt yükselişlerin yaşanmış olması.

Pekala bir yere kadar fiyat artışları makul görülebilir. Fakat sadece bir ayda baz modellerde 10.000 TL’lik zam yapmak biraz absürt kaçıyor.

Sıfır otomobil fiyatları Nisan ayında beklenmedik şekilde arttı

Peki ne oldu da otomobil fiyatlarında böyle bir artış yaşandı. Açıkçası görünürde yaşanan bir durum söz konusu değil. Yani yeni bir vergi vs. gelmedi. Fakat yeni vergi gelmese dahi döviz kurlarında bazı artışlar söz konusu. Görünen o ki üreticiler bu artışları baz alarak otomobil fiyatlarını arttırma kararı almışlar.

Yaz aylarına doğru yani Mayıs ve Haziran’da otomobillere olan talep artacağı için bu doğrultuda fiyatla da biraz daha artacaktır. En azından bizim tahminimiz bu yönde. Yine de bekleyip göreceğiz.

Ramazan ayında uygulanacak tedbirler için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting