Nisan’da ikinci el otomobiller ucuzlayacak mı?

Sıfır otomobil fiyatlarında büyük artış beklentisi

Nisan ayına girmemizle birlikte ikinci el otomobillerin ucuzlayacağına dair bir beklenti oluştu. Peki gerçekten Nisan ayında ikinci el otomobillerin ucuzlama ihtimali nedir? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Nisan’da ikinci el otomobiller ucuzlayacak mı? Bu soru pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Aslında yaz aylarında fiyatların artıp, kış aylarında da artan fiyatların düşmesine ya da normale dönmesine alışığız. Fakat bu döngü son 1 – 2 yıldır bozulmuş durumda. Özellikle 2020 yılında yaşanan pandemi sonrasında Türkiye’deki otomobil döngüsü yerle bir oldu.

2020 yılında dünyayı etkisi altına alan pandemiden ötürü hem sıfır, hem de ikinci el otomobil fiyatları önemli oranda arttı. Üstelik bu artışın simetrik bir düşüşü de olmadı. Bir anda otomobil fiyatları 2 hatta 3 kart artınca sektördeki tüm dengeler de yerle bir oldu.

Yeni Hyundai KONA

Eylül ile birlikte ikinci el oto fiyatları düşecek mi

Nisan’da ikinci el otomobiller ucuzlayacak mı?

Peki tekrardan yaz aylarına girmemiz otomobil fiyatlarını nasıl etkileyecek? Eskide olduğu gibi yine otomobil fiyatları artacak mı? Dürüst olmak gerekirse mevcut koşullarda otomobil fiyatlarının artması pek de mümkün görünmüyor. Çünkü satışlar durma noktasına gelmiş durumda.

Özellikle de içerisinde bulunduğumuz şartlarda, yani pek çok bayide sıfır otomobil bulmak bile kolaylaşmışken, yaz aylarına girdik diye otomobil fiyatlarının artmasını beklemek nafile çok doğru değil.

Bizim size tavsiyemiz otomobil almayı düşünüyorsanız çok fazla beklememeniz. Çünkü Türkiye’de otomobil fiyatlarının ne zaman nasıl değişeceğini kestirmek çok da kolay değil.

Nissan Qashqai fiyatları milyona koşuyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir