Ana SayfaGoogleGoogle etkinlikleri dijital formata büründü: Kalıcı hale gelebilir

Google etkinlikleri dijital formata büründü: Kalıcı hale gelebilir

Dünyanın en çok beklenenleri içerisinde yer alan Google etkinlikleri dijital formatta bürünüyor. Firmanın bunu kalıcı hale getirmesi bekleniyor.

Pandemi nedeniyle Google etkinlikleri dijital formata bürünmüştü. İlk etapta yaşanan bazı tereddütler nedeniyle tamamen etkinlikler durduruldu. İnsanların vaka sayıları konusunda korku yaşaması bunda büyük bir öneme sahipti. 2020 yılında Google I/O olarak bilinen etkinliği yapamadı.

Böylesine önemli bir etkinliğin iptal edilmesi 2021 yılında da korku yaşattı. Fakat Google tarafından yapılan bir açıklamaya göre mevcut koşullar nedeniyle bu etkinliğin sanal ortamda düzenleneceği ifade edildi. Böyle bir kararın alınmasındaki en önemli neden ise hiç şüphesiz mevcut pandemi koşulları oldu.

Google bu etkinlikleri kalıcı hale getirecek mi?

Google ile alakalı en çok merak edilen detay ise bu etkinlikleri sanal bir şekilde devam ettirip ettirmeyeceği ile ilgiliydi. Zira Google 2020 yılına kadar çok fazla etkinlik yapıyordu. Hem akıllı telefonların lansmanları sırasında hem de yazılım alanındaki gelişmelerde konferanslara sıkça yer veriyordu.

Google etkinlikleri dijital

Meydana gelen son gelişmeler ile birlikte şirket bu etkinlikleri iptal etmek zorunda kaldı. Şimdi ise Google I/O 2021 etkinliğinin sanal olarak gerçekleştirileceği ifade ediliyor. Bu etkinlik 18 Mayıs ile 20 Mayıs arasında gerçekleşecek.

Google telefon uygulaması, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları kaydedecek

Etkinlikle ilgili ortaya çıkan detaylara göre şirketin bu tür çevrimiçi organizasyonlara daha fazla yer verme ihtimali olduğu söyleniyor. Mesela Microsoft Building sanal ortamda yapılacak. Muhtemelen Google da aynı yönteme başvuracak. Peki sizce bu tür etkinlikler sanal olarak yapılmaya devam edilmeli mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting