Samsung Xiaomi ve Vivo’yu geçmeyi başardı!

samsung

Akıllı telefon dünyasındaki rekabet günden güne büyürken, bazı bölgelerde sektörün devlerinin yavaş yavaş yeniden hakimiyeti ele geçirdiği görülüyor.

Samsung Xiaomi ve Vivo’yu geçmeyi başardı! Akıllı telefon sektörü için 2022 yılı genel anlamda kötü bir yıl oldu. Birçok veri bakımından 2021’in gerisinde geçen 2022 yılı iyisiyle kötüsüyle geride kalırken, hala geçtiğimiz yıla ilişkin çok önemli çalışmalar devam ediyor. Ünlü araştırma ve analiz platformu Canalys tarafından yapılan son çalışmanın odağında ise Hindistan pazarı bulunuyor.

Samsung için zor zamanlar! %13 azalmaya gidilecek

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülke unvanını ele geçirmesine ramak kalan Hindistan, akıllı telefon satışı bakımından da çok büyük bir pazar. Ancak Hindistan pazarında Premium modellerden ziyade orta ve alt segment akıllı telefonların tercih ediliyor olması, Apple için bu pazarın ıskalanması manasına geliyor. Zaten Canalys tarafından yapılan çalışma da bu durumu açıkça gözler önüne seriyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4 özelliği diğer cihazlara geliyor!

Samsung Xiaomi ve Vivo’yu geçmeyi başardı!

Öyle ki 2022 yılının genelinde Hindistan pazarında en çok satış yapan marka Xiaomi oldu. Çinli marka yıl genelinde toplam 29,6 milyon adet akıllı telefon sattığı Hindistan pazarının lideri olurken, bu satış tutarı ona pazar payının %20’sini vermiş oldu.

Samsung

İkinci sıraya baktığımız zaman ise 28,6 milyon adetlik satışıyla Samsung’un geldiğini görüyoruz. Ancak iş çeyrek bazlı verilere geldiği zaman son çeyrekte işlerin değiştiği görülüyor. Öyle ki Xiaomi tam 17 çeyrektir Hindistan pazarının en çok akıllı telefon satan markasıydı. Ancak 2022 yılının dördüncü çeyreği itibariyle bu unvan Samsung’un eline geçti. Yani teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Samsung, uzun süren Xiaomi hegemonyasına dur diyen isim oldu.

İnternet kullanmayan ülkeler tahmin edilenden çok fazla!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir