Samsung telefon patladı! Araba küle döndü!

Samsung

Galaxy Note7 ile patlama olaylarına konu olan Güney Koreli dev, bu sefer farklı telefonlarının patlaması ile yine gündeme geldi. Patlayan Samsung telefonlar arabayı küle döndürdü!

Güney Koreli teknoloji devi geçtiğimiz yıllarda Galaxy Note7 faciası ile karşılaşmıştı. Note7 modellerinin bataryadan kaynaklanan bir sorundan dolayı mısır gibi patlamasının ardından, telefonlar piyasadan toplatılmıştı. Yaşanan bu sorun için defalarca özür dileyen Samsung’un ağzı bu sefer farklı modellerinden yanacak gibi görünüyor.

Samsung yine patladı!

Amerika’nın Detroit şehrinde yaşanan olaya Galaxy S4 ve firmanın yeni amiral gemisi Galaxy S8 karıştı. Detroit’te yaşayan bir kadın, arabasıyla seyahat ettiği sırada Galaxy S4 ve Galaxy S8 model telefonlarının alev aldığını ve kendini arabadan zor dışarı attığını dile getirdi.

Aracın küle dönmesini engelleyemeyen Detroit İtfaiyesi Departmanı, yangının bu telefonlardan çıktığını doğruladı. Kadının avukatı Gerald Thurswell, müvekkilinin başına gelen olaydan dolayı Samsung’u sorumlu tuttu. Avukat, Güney Koreli firma ile iletişime geçtiklerini ve patlayan Galaxy modellerinin firma tarafından inceleneceğini açıkladı.

Galaxy S7 Oreo güncellemesi yayınlandı!

Güney Koreli teknoloji devi bu olayın ardından hemen bir açıklama yaptı. Açıklamada;  “ABD’deki milyonlarca Samsung telefonunun kalitesinin ve güvenliğinin arkasındayız. Bu konuyu tam olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm delilleri inceleyene kadar, bu olaya neden olduğunu söylemek şimdilik doğru olmaz.” ifadeleri kullanıldı.

Aşağıdan yaşanan olayın detaylarını izleyebilirsiniz.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin