Samsung güvenlik sorunları ile boğuşmaya devam ediyor

Samsung yapay zekaya 356 milyar dolar yatırım yapıyor

Geçtiğimiz aylarda yaşanan veri çalınma skandalıyla gündeme gelen Samsung, bu güvenlik zafiyetini giderebilmiş gibi görünmüyor.

Samsung güvenlik sorunları ile boğuşmaya devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji markalarından biri olmasına ve hatta birçok farklı şirkete veri güvenliği hizmeti vermesine rağmen, son 3 ay içerisinde ikinci defa kullanıcılarının bilgilerinin çalınmasına mani olamadı. Şirket tarafından dün kullanıcılarına gönderilen mektuplar sayesinde ortaya çıkan olaya göre, Samsung’un Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan sunucularına büyük ölçekli yeni bir saldırı yapılmış ve şirket bundan ancak günler sonra haberdar olmuş.

Samsung

Yapılan saldırılar sonucunda, müşterilerin kredi kartı gibi en önemli bilgilerine erişim sağlayamayan siber korsanlar, yine de isim, iletişim, doğum tarihi, satın alma tercihleri gibi bilgileri ele geçirmişler. Gönderdiği mektuplarla, kullanıcılarından özür dileyen Samsung durumun bir daha tekrarlanmaması için elinden geleni yapacağını söylerken, son 3 ay içerisinde ikinci defa verileri çalınan kullanıcıların bu söze ne kadar güvenebilecekleri ise şüpheli.

Samsung 200 megapiksel

Samsung güvenlik sorunları ile boğuşmaya devam ediyor

Öte yandan siber korsanların son zamanlarda her zamankinden çok daha aktif olduklarını da belirtelim. Yapılan araştırmalara göre, yıl başından bu yana yaşanan siber korsanlık faaliyetlerinin önemli oranlarda arttığını dile getiren siber güvenlik uzmanları, kullanıcıları bu konuda dikkatli olmaya davet ediyor.

Samsung yapay zekaya 356 milyar dolar yatırım yapıyor

Özellikle mail sistemleri üzerinden gelen şüpheli mailler konusunda temkinli olunması gerektiğini belirten uzmanlar, mailin içerisinde yer alan linklere tıklanılmadan önce muhakkak mailin geldiği adresi harf harf kontrol etmeleri gerektiği ve daha güvenli bir adım olaraksa, bilindik bir site adresine benzeyen bu mail gönderim adresinin kopyalanarak tarayıcıda açılması ve gerçekten de doğru site olup olmadığının kontrol edilmesini tavsiye ediyorlar.

Amazon benzersiz bir uygulamaya imza atıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir