Ana sayfa Samsung Samsung Pass ile göz göre göre Apple'ın logolarını kopyaladı!

Samsung Pass ile göz göre göre Apple’ın logolarını kopyaladı!

Samsung, yeni mobil güvenlik teknolojisi olan Samsung Pass’i tanıtırken, Apple’ın yıllardır kullandığı logoları kullandı.

Güney Koreli teknoloji devi bundan 3-4 yıl önce Apple ne yaparsa aynısını yapma gibi bir stratejiyi benimsemişti. Ancak son 1-2 yıla baktığımızda Samsung özgünleşme yolunda emin adımlar ile ilerliyordu. Ancak bugün CES 2020 etkinliğinde yaşanan talihsizlik, Güney Koreli teknoloji devininin adının kopyacıya çıkmasına neden oldu.

Firma, CES 2020 etkinliğinde yeni mobil güvenlik teknolojisi olan Samsung Pass’i tanıttı. Samsung Pass sisteminde yer alan yüz tanıma ve parmak izi okuyucu logoları direkt olarak dikkatleri üzerine çekti. Çünkü bu logolar yıllardır Apple tarafından kullanılıyor. Hadi parmak izi okuyucusunun logosu evrensel diyelim ki değil, ancak Face ID’nin logosu Macintosh döneminde başlayan Finder’a bir göndermeydi.

iPhone SE 2 için yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor

Samsung bu logoların ikisini de direkt olarak hiç bir değiştirme yapmayarak kopyalaması ile büyük olay oldu. Bu denli büyüklükteki bir firmanın böylesine basit bir hata yapması kabul edilemeyecek düzeyde.

Samsung Pass

Kendi bünyesinde yüz ve parmak izi okuma özellikleri için hali hazırda logolar barındıran Samsung’un neden böyle bir hamle yaptığı bilinmiyor. Bir firma kendi logoları varken neden rakip firmanın logolarını birebir kopyalar?

Huawei P40 için yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor!

Umarız Samsung Pass’in hayatımıza girmesi ile bu logolarda bir değişiklik yapılır. Aksi durumda Finder ile özleşen ve markalaşan Face ID logosunun izinsiz kullanılmasından dolayı Samsung’un başı çok ağrıyabilir.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler