Samsung Google için kolları sıvıyor!

samsung s21

Akıllı telefon dünyasının merakla beklenen ismi Pixel 7 hakkında yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

Samsung Google için kolları sıvıyor! Google, son zamanlarda genellikle takipçilerini üzen haberler ile gündeme geliyor. Öyle ki son olarak katlanabilir akıllı telefon modeli Google Pixel Notepad’in ertelenme haberi gündeme bomba gibi düşmüş ve bu cihazı bekleyenler büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Ancak bugün Pixel 7 hayali kuranlara güzel bir haberimiz var.

Samsung Google

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Pixel 6 serisinde ilk defa kendi işlemci yonga setini kullanan Google, bu yıl da yine kendi yonga setiyle kullanıcılarını selamlamaya hazırlanıyor. Tabi güzel haberimiz sadece bununla sınırlı değil. Yeni Tensor yonga seti, bir önceki modele göre çok daha performans ve verimlilik odaklı olacak.

Samsung Google

Samsung Google için kolları sıvıyor!

Google’a yakın kaynaklardan gelen ilk bilgilere göre, bu yıl çıkacak olan Google Pixel 7 4nm sürecinde üretilecek. Bununla birlikte bu yılda da Tensor işlemcilerin üretiminden Samsung’un sorumlu olduğunu da hatırlatalım.

Samsung Google

Geçtiğimiz yıl üretilen yonga setlerinde de Samsung imzası bulunuyordu. Ancak bu yonga setinin Exynos’ın Google için üretilmiş bir versiyonu olduğunun ortaya çıkmasından sonra, hem Samsung hem de Google eleştiri oklarının hedefi olmuştu. İşte hem Google’a hem de Samsung’a yakın kaynaklar her iki teknoloji devinin de bu durumdan gerekli dersleri çıkarttığı ve bu defa Tensor yonga setinin başka bir yonga setinden evrilmiş değil, tamamen kendine özgü bir işlemci olacağı konusunda hem fikir.

Buick elektrikli otomobil konseptini paylaştı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir