Samsung Galaxy Z Fold6 Ultra Oyun Dışı Kaldı

Galaxy S24 ve Galaxy Z Fold6 Slim

Bir süredir Samsung’un Galaxy Z Fold6 Ultra adında farklı bir model çıkaracağı iddia ediliyordu. Tanıtıma çok az süre kalmışken Fold6 Ultra modelinin kızağa çekildiği ileri sürüldü. İşte detaylar…

Samsung, 10 Temmuz’da yani yarın Paris’te Unpacked etkinliğini düzenleyecek. Bu etkinlikte katlanabilir yeni telefonların, yeni saatlerin ve akıllı yüzük hakkındaki tüm detayların açıklanması bekleniyor. Tanıtılacak telefonlar arasında Galaxy Z Fold6‘un daha ince tasarıma sahip Galaxy Z Fold6 Ultra (Slim) modelinin de olduğu söyleniyordu. Alman teknoloji sitesi Winfuture’ın haberine göre Fold6 Ultra süresiz olarak askıya alındı. Telefon iptal edilmiş değil, ama ne zaman çıkacağı da belirsiz.

Honor Magic V2 geçtiğimiz seneden bu yana dünyanın en ince katlanabilir akıllı telefonu unvanını elinde bulunduruyor. Honor Magic V3 ve Xiaomi Mix Fold 4 de bu unvanı almak için mücadele edecek. Samsung’un ise bu rekabette yarışacak bir modeli yok. Galaxy Z Fold6 Ultra giriş yolu sunabilirdi. Neden askıya alındığı belli değil. Belki yeterince ince değildi ya da Samsung’un kalite testlerini geçemedi. Tam olarak nedenini bilemiyoruz.

galaxy z fold6

Ancak açık olan bir şey var ki, katlanabilir telefonlarda donanımsal yenilik arıyorsanız, bu yenilikler Samsung’dan değil de Çinli üreticilerden geliyor. Samsung yıllarca katlanabilir telefon pazarında rahattı ve yüksek paya sahipti. Fakat son yıllarda pazardaki payı azalmaya başladı. Bunun en büyük nedeni Çinli markaların agresif stratejisinden ileri geliyor. Ayrıca Güney Koreli teknoloji devinin katlanabilir ekranlı telefonlarda gerçekten daha büyük atılımlara ve yeniliklere de ihtiyacı var. Yapılan küçük güncellemeler Samsung’un ön plana çıkmasına yetmiyor.

Apple’ın Yeni Nesil Çipleri İçin Kritik Süreç Başlıyor