Apple, visionOS 2 Beta 3’ü yayınladı

a21

Apple, geliştiriciler için visionOS 2 Beta 3’ü yayınladı. Bu işletim sistemi, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) cihazlarını ve bunların gereksinimlerini göz önünde bulundurarak tasarlandı.

Geliştiriciler, visionOS 2 Beta 3’ü kullanmak içinAyarlar’ı açarak, Yazılım Güncellemeleri’ne giderek, beta güncellemeleri seçeneğine tıklayarak ve geliştirici beta’yı etkinleştirerek bu teste katılabilirler. Genel güncellemeleri şu şekilde özetleyebiliriz;

2D Fotoğrafları 3D’ye Dönüştürme:

  • visionOS 2 artık 2D fotoğraflarınızı daha gerçekçi görünmeleri için 3D’ye dönüştürebiliyor. Bu özellik, fotoğraflara derinlik katmak ve anıları daha sürükleyici hale getirmek için geliştirildi ve şirketin gelişmiş makine öğrenme algoritmaları sayesinde mümkün hale geldi.

Yeni Hareketler:

  • Ana görünümü ve kontrol merkezini etkinleştirmek için yeni hareketler sunuluyor. Ayrıca Vision Pro başlığı, Bluetooth fareyle uyumludur.

Özelleştirilebilir Ana Görünüm:

  • Kullanıcılar ana görünümü özelleştirebilir ve uygulamaları özgürce yeniden düzenleyebilir.

visionOS 2 Beta 3

Seyahat Modu:

  • Seyahat Modu, tren desteğiyle bazı geliştirmeler alır.

Mindfulness Uygulaması:

  • Apple Vision Pro’daki visionOS 2’deki Mindfulness uygulaması, nefes düzenlerini takip edip, bunlara yanıt vererek daha sürükleyici bir meditasyon deneyimi sunar.

Konuk Kullanıcı Profili:

  • Artık konuk kullanıcı profilleri 30 güne kadar kaydedilebiliyor, bu belirli kullanıcılar için oldukça faydalı olabilir.

Mac Sanal Ekranları:

  • Mac sanal ekranlarının bu yılın sonlarından itibaren daha yüksek bir çözünürlüğü ve daha büyük bir boyutu destekleyeceği açıklandı.

AirPlay Alıcısı:

  • Apple Vision Pro ayrıca bir AirPlay alıcısı olarak işlev görecek, bu da kullanıcıların iPhone, iPad veya Mac’lerinden kulaklığa içerik paylaşmalarını sağlayacak.

Bu güncellemeler, visionOS 2 Beta 3 ‘nin hem kullanıcı deneyimini iyileştirmek hem de geliştiricilere daha fazla özellik ve esneklik sağlamak amacıyla yapılan yenilikler ve iyileştirmeleri içeriyor.

Amazon, yeni tasarıma sahip Echo Spot’u piyasaya sürdü