Spotify podcast’ler için yorum bölümü başlatıyor

Spotify podcast'ler için yorum bölümü başlatıyor

Spotify, podcast’ler için bugün görünmeye başlayacak bir yorum bölümü başlatarak podcast yayıncıları ile dinleyicileri arasındaki boşluğu dolduracak. İşte tüm detaylar.

Dinleyiciler, dinlemeyi bitirdikten sonra oynatma kontrollerini geçerek veya bölüm sayfasına giderek hizmetin yeni yorum bölümünü bulabilirler. Başlangıçta tüm gönderiler varsayılan olarak özel olacak ve içerik üreticileri, sayfalarında hangi yorumların görüneceği konusunda tam kontrole sahip olacak. İstedikleri yanıtı yayınlama ve yayından kaldırma yetkisine sahip olacaklar. Bunu yapacak zamanları yoksa, yalnızca belirli bölümler için yorumları etkinleştirebilir veya bu özelliği tamamen devre dışı bırakabilirler.

Hizmet, tüm içerik oluşturucuların şirket tarafından barındırılıp barındırılmadığına bakılmaksızın güncellenmiş Spotify for Podcasters uygulamasına erişim sağlayarak yorumları denetlemesine olanak tanıyacak. Spotify for Podcasters platformunda barındırılmayan içerik oluşturucuların, programlarını önce uygulama aracılığıyla talep etmeleri yeterli olacak. İçerik oluşturucular, sayfalarında hangi yanıtların yayınlanacağını kontrol edebilmenin yanı sıra, yeni yorumlar ve gösterinin dönüm noktalarına ulaşma konusunda da bildirim alacak. Ayrıca hedef kitlelerine ilişkin analizlere ve içgörülere de erişebilecekler.

Spotify podcast'ler için yorum bölümü başlatıyor

Spotify, Soru-Cevap ve anketler gibi interaktif özelliklere sahip platformların daha kullanışlı olduğunu söylüyor. Bu kullanıcılar ayrıca Spotify’ın etkileşimli özelliklerini kullanmayanlara göre ayda iki kat daha fazla saati podcast dinleyerek geçiriyor. Şirket, platformunu daha da etkileşimli hale getirmeyi planlıyor ve bu yıl sonbahar için daha fazla planı var. Ayrıca, hem podcast yayıncılarından hem de dinleyicilerden aldığı geri bildirimlere dayanarak yorum deneyimini geliştirmeye devam edeceğine söz veriyor.

Samsung, 2024 ikinci çeyrek mali durum verilerini paylaştı