Samsung Galaxy Z Flip6 Resmen Tanıtıldı

Samsung Galaxy Z Flip6

Samsung, merakla beklenen yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip6’yı bugün düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde resmi olarak tanıttı.

Teknoloji dünyasında bir süredir beklenen gün geldi çattı ve Samsung merakla beklenen yeni ürünlerini bugün düzenlenen Galaxy Unpacked etkinliğinde resmi olarak tanıttı. Bu etkinlikte tanıtılan cihazlardan biri de şirketin dikine katlanabilir yeni telefonu Galaxy Z Flip6 oldu.

Aynı etkinlikte tanıtılan Galaxy Z Fold6 gibi Galaxy Z Flip 6 da Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alıyor. Yine aynı şekilde Galaxy Z Flip6 da öncülüne göre daha ince, daha hafif ve daha sağlam bir tasarımla geliyor. Samsung aynı zamanda telefonun daha akıllı da olacağını söylüyor. Çünkü şirket yeni katlanabilir telefonlarında Galaxy AI adını verdiği yapay zeka özelliklerini sunuyor.

Samsung Galaxy Z Flip6 2 1

Telefonda Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine 12 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı konusunda ise kullanıcılara iki farklı seçenek sunuluyor: 256 ya da 512 GB. Galaxy Z Fold6’nın aksine Z Flip6’da 1 TB’lık seçenek bulunmuyor.

Öncülü gibi Galaxy Z Flip6 da 6.7 inçlik bir iç ekrana sahip. Telefonun dış ekranı ise 3.4 inç. 720 x 748p çözünürlükteki bu ekranın yenilenme hızı 60 Hz.

Galaxy Z Flip6’nın iki kanadında iki farklı batarya hücresi bulunuyor. Bu batarya hücrelerinin toplam kapasitesinin 3790 mAh olacağı söyleniyordu. Ancak bugünkü etkinlikte telefonun batarya kapasitesini 4000 mAh olarak açıkladı. Bu da Galaxy Z Flip6’nın öncülünden 300 mAh daha büyük bir bataryaya sahip olduğunu gösteriyor. Bu batarya 25 W hızlı şarj ve 15 W kablosuz şarj özellikleri bulunuyor.

Samsung Galaxy Z Flip6 3 1

Kamera tarafına geldiğimizde karşımıza çift arka kamera çıkıyor. Bu kameranın ana lensi 50 megapiksel. Ona 12 megapiksellik geniş açılı lens eşlik ediyor. Telefonun selfie kamerası ise 10 megapiksel.

Öncülünden 100 dolar daha pahalı bir fiyat etiketiyle gelen telefon, 1100 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

iQOO Neo 9s Pro+’ın Özellikleri ve Görselleri Paylaşıldı