OnePlus yüksek batarya gücüne sahip orta sınıf bir telefon çıkarmaya hazırlanıyor

oneplus

OnePlus, yakın zamanda Nord CE 4 Lite’ı piyasaya sürdü ve Nord 4’ü de tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak, şirketin devasa bir pil kapasitesine sahip başka bir orta sınıf akıllı telefon üzerinde çalıştığı anlaşılıyor.

OnePlus’ın 7.000mAh’lik bir pil üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bu pil kapasitesi, OnePlus ve Oppo’nun birleşik araştırma ve geliştirme laboratuvarı olan Ouga Group tarafından geliştiriliyor. Şu anda herhangi bir OnePlus telefonunda bulunan en büyük pil, 6.100mAh kapasiteli Ace 3 Pro modelinde yer alıyor.

Bu büyük bataryaya sahip yaklaşan telefon, markanın amiral gemisi veya amiral gemisi katili serisinin bir parçası değil. Bunun yerine, orta sınıf bir telefon olarak piyasaya sürülecek. Dolayısıyla, şirketin popüler Nord serisinin bir parçası olması muhtemel. Ancak, bu şu anda sadece bir söylenti olduğunu hatırlatalım.

OnePlus

Gelen bilgilere göre, bu sadece 7.000mAh’lik bir telefon olmayacak; aynı zamanda Ouga Group, başka bir akıllı telefon için 6.500mAh’lik bir hücre üzerinde de çalışıyor. Bu modelin, silikon malzemeler kullanan yeni bir pil teknolojisi ile donatılması bekleniyor. Glacier Battery teknolojisi, grafit pillerle karşılaştırıldığında %23,1 daha yüksek enerji yoğunluğu sunan bir silikon-karbon anot içeriyor. Bu da, pilin aynı kapasite için daha küçük boyutta olabileceği anlamına geliyor.

Şirket büyük bataryalı orta sınıf bir cihaz üzerinde çalışarak kullanıcılarına uzun pil ömrü sunmayı hedefliyor. Bu gelişmeler, OnePlus’ın kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler sunma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Apple Watch X daha büyük ekranla gelecek