Samsung, Galaxy S24 Serisinden Beklentisini Yükseltti

Samsung Galaxy S24

Önsipariş aşamasında büyük ilgi gören Samsung Galaxy S24 serisi, gördüğü yoğun talep sayesinde Samsung’un beklentisini de yükseltti.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, heyecanla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonlarının lansmanını geçtiğimiz ay gerçekleştirdi. Teknoloji dünyası tarafından ilgiyle karşılanan Galaxy S24 serisi, lansmanından kısa süre sonra da önsiparişe açıldı. Özellikle yapay zeka özellikleriyle ön plana çıkan telefon, önsipariş aşamasında rekor satışa ulaşarak muhteşem bir başlangıç yaptı. Önsipariş aşamasında gördüğü yoğun ilgiyle potansiyelini Oppo, Huawei ve Vivo gibi rakiplerine de  gösteren S24 serisi, bu performansıyla Samsung’u bile şaşırttı. Bu da şirketin satış beklentisini yukarı çekmesini sağladı.

Normalde Samsung,, S24 serisinin yılın ilk yarısında 12 milyon satacağını öngörüyordu. Ancak telefonun satışları beklentileri aşınca Samsung beklentisini 13 milyona çıkardı. Bu da S24 serisinin gördüğü yoğun ilgiyle Samsung’u bile şaşırttığının kanıtı.

galaxy s24 3

Samsung Galaxy S24 serisinin Ultra modeli, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alıyor. Diğer modeller ise bazı bölgelerde Snapdragon 8 Gen 3 ile bazı bölgelerde ise Samsung’un yeni nesil Exynos yonga setiyle geliyor. Galaxy kullanıcılarına özel optimize edilen bu yonga seti, inanılmaz derecede verimli yapay zeka işleme yetenekleri sunmak için olağanüstü NPU iyileştirmesine sahip. Her üç Galaxy S24 modelindeki ekranlarda bulunan 1-120 Hz arası uyarlanabilir yenileme hızları, performans verimliliğini artırıyor.

Galaxy S24 serisinde hayata geçirilen daha ince ve eşit çerçeveli tasarım geliştirmeleri, tüm görüntüleme deneyimini iyileştiriyor. Bu geliştirmeler, ekranların neredeyse telefonların kasa ölçüleriyle aynı büyüklükte olmasını sağlıyor.

Ultra modeli ise yalnızca görüntüleme için değil aynı zamanda üretkenlik için de optimize edilen 6,8 inç boyutunda daha düz bir ekrana sahip. Öte yandan S24+ ekranı da şimdi,  S24 Ultra ile aynı QHD+ çözünürlüğü destekliyor. Bakalım Huawei, Vivo ve Xİaomi gibi Çinli rakiplerin buna karşı nasıl bir cevabları olacak.

Meta’dan Dikkat Çekici Yükseliş; Şirketin Hisseleri Rekor Kırdı