Samsung, Galaxy S8’den Beklentilerini Yükseltti

Samsung Galaxy S8

Önsipariş aşamasında büyük ilgi gören Galaxy S8 ve S8+, Samsung’un beklentilerini de yükseltti. Güney Koreli teknoloji devi 21 Nisan’a kadar Kore’de 1 milyondan fazla S8 satmayı planlıyor.

Bildiğiniz gibi Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8 geçen hafta tanıttı ve önsiparişe sundu. Telefon büyük ilgi gördü ve önsiparişlerde beklentilerin üzerine çıktı. Hatta bu ilgi o kadar yüksektiki 6GB RAM’li Galaxy S8+ daha beşinci günde tükendi. Yeni amiral gemisinin gördüğü bu büyük ilgiden memnun olan Samsung, telefondan beklentilerini yükseltti.

Bugün yayınladığı açıklamayla Galaxy S8’in satış rakamlarını değerlendiren Samsung yöneticisi, telefonun satışlarının Kore’de 728 bine ulaştığını duyurdu. Hedeflerinin ise telefonun raflardaki yerini alacağı 21 Nisan’a kadar 1 milyon adet satmak olduğunu söyledi. Samsung yöneticisi telefonun ABD satış rakamlarını açıklamadı. Ancak S8’in kendisinden önce gelen Galaxy S7’den daha iyi sattığını söyledi. Telefonun gördüğü bu yoğun ilgi de Samsung’un Note 7 skandalı sonrası ilk amiral gemisi için yürüttüğü tanıtım kampanyası da etkili oldu. S8 ve S8+ için ayrılan tanıtım bütçesi Galaxy S7’ye ayrılandan daha yüksek.

Fitbit İlk Akıllı Saatini Ertelemek Zorunda Kaldı