Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung katlanabilir telefon için yeni patent aldı!

Samsung katlanabilir telefon için yeni patent aldı!

Samsung katlanabilir telefon modelleri için yeni bir patent aldı. Samsung bu sefer telefonu dikine katlayacak gibi görünüyor. İşte patentin detayları.

2019’un başlarında Galaxy Fold ile katlanabilir telefonlara giriş yapan Samsung, bu modelde yaşanan ekran kırılma olaylarından dolayı geri adım atmış ve Fold’un çıkış tarihini ötelemişti. Güney Koreli teknoloji üreticisinin yanlamasına katlanan Fold modelinden sonraki adımı bugün belli oldu.

Samsung katlanabilir telefon için düğmeye bastı

Samsung’un aldığı yeni patente göre; telefon dikine bir şekilde katlanıyor. Motorola’nın önümüzdeki günlerde tanıtacağı RAZR modeli de aynı bu şekil katlanacak. Samsung, telefonu dikine katlayarak daha taşınabilir bir cihaz sunmayı planlıyor. Şimdilik patentten ibaret olan bu olayın, ilerleyen yıllarda gerçekleşme ihtimali çok yüksek.

Telefonu yüzde 50 oranında küçültecek olan bu patente göre; telefon katlanabilir moddayken bile ön kamera kullanılabilir olacak. Tek bir ekranı katlamak çift ekranı katlamaktan daha mantıklı ve kullanışlı görünüyor.

Huawei Mate X işlemci değişikliğine gidiyor!

2019’a damgasını vurması beklenen katlanabilir telefonların bir türlü satışa sunulamaması bu segmenti olumsuz etkileyecek gibi görünüyor. Bakalım önümüzdeki yıllarda bu kullanışsız teknoloji popüler olacak mı?

Samsung katlanabilir telefon

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler