Samsung Galaxy A05s ilk kez görüldü

Samsung Galaxy A05s

Samsung’un çok yakında piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni bütçe dostu telefonu Samsung Galaxy A05s’in ilk görselleri ortaya çıktı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung son dönemde akıllı telefon pazarında daha çok katlanabilir telefonları ve hazırlık aşamasındaki Galaxy S24 serisiyle gündeme geliyor olsa da, aslında bir yandan orta segment ve giriş seviyesinde de yeni telefonlar çıkarmaya devam ediyor. Samsung’un önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği bu bütçe dostu telefonlar arasında Samsung Galaxy A05 de yer alıyor. Ancak görünen o ki Galaxy A05 tek başına gelmiyor. Çünkü dün sızdırılan görsellerle birlikte Samsung Galaxy A05s de ilk kez yüzünü gösterdi. Adından da anlaşılacağı üzere Galaxy A05’in farklı bir versiyonu olacak Galaxy A05s’i sızdırılan bu ilk görselleri, telefonun tasarımını tüm detaylarıyla gözler önüne seriyor.

Samsung Galaxy A05s

Yeni Hyundai KONA

Samsung Galaxy A05s, 6.6 inçlik bir ekrana sahip. 167.9 x 77.7 x 8.8 boyutlarındaki telefonda 4000 mAh’lık bir batarya bulunuyor. Bu bataryanın şarj hızı ise 25 W. Ancak bunun ötesinde Galaxy A05s’in teknik özellikleri hakkında bilinenler oldukça kısıtlı. Ne var ki telefonun Galaxy A05 ile oldukça benzer özelliklere sahip olması bekleniyor ki bu da telefonun diğer özelliklerine dair de bir tahmin yürütmemizi kolaylaştırıyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Google Play Console’da ortaya çıkan bilgilerle birlikte Galaxy A05’in Helio G85 yonga setinden güç alacağı kesinleşmişti. Ayrıca bu yonga setine 4 GB RAM’in eşlik edeceği de belli olmuştu. Samsung Galaxy A05s’te de buna yakın özellikler görmeyi bekleyebiliriz. Öte yandan telefonun Android 13 işletim sistemiyle geleceğine de kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 15 resmen tanıtıldı; İşte merak edilen tüm detaylar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir