Samsung elektrikli otomobil üretecek mi? İşte son detaylar

Samsung için zor zamanlar! %13 azalmaya gidilecek

Apple, Huawei, Xiaomi derken Oppo da elektrikli otomobil işine gireceğini açıkladı. Peki ya Samsung? Teknoloji dünyasının dev ismi elektrikli otomobiller konusunda ne düşünüyor? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Samsung elektrikli otomobil üretecek mi? İşte son detaylar. Samsung’un bu kadar büyük ve güçlü bir teknoloji şirketi olmasının arkasında yatan en önemli sebeplerden, birincisi girdiği kategorilerde hemen her fiyat seviyesinden ürün üretebilme kabiliyetiyse ikincisi de teknoloji ile uzaktan yakından alakası olan hemen her alana yatırım yapabilmesidir. Örneğin akıllı telefon pazarında önemli isimlerden biri olan Samsung, aynı başarıyı beyaz eşyada da gösterebilmekte.

Samsung elektrikli otomobil

İşte Güney Koreli teknoloji devinin kendine özgü bu özelliği, onun yeni ve popüler alanlara yatırım yapacağı düşüncesini de beraberinde getiriyor. Bahsettiğimiz alansa, elektrikli otomobillerden başkası değil.

Samsung elektrikli otomobil

Samsung elektrikli otomobil üretecek mi? İşte son detaylar

Her ne kadar elektrikli otomobil denildiğinde akla gelen ilk isim Tesla olsa da, bugüne kadar onlarca farklı ismin de bu alana ilgi göstermeye başladığı bilinen bir gerçek. Bu isimlerden birinin Apple olması da, doğrudan akıllara “Apple elektrikli otomobil üretiyorsa, Samsung’da üretecektir” düşüncesini getiriyor. Ancak gerçek hiç de öyle değil.

Samsung elektrikli otomobil

Samsung’un üst düzey yöneticilerinden gelen imzasız bazı açıklamalara göre, Güney Koreli teknoloji devinin ne yakın ne de uzak gelecekte elektrikli otomobil üretmek gibi bir amacı bulunmuyor. Şirketin böyle bir karar vermesinin arkasında ise oldukça mantıklı bir neden var.

Samsung hali hazırda Tesla, Hyundai, Audi gibi markalara elektrikli araç üretimi aşamasında lazım olan çip, kamera, batarya, OLED ekran gibi parçaları satıyor. Yani Samsung elektrikli araç üreten şirketlere en hayati parçaların satışını gerçekleştiriyor. Üstelik bu alanda şu ana kadar elde ettiği gelirler de gayet iyi seviyede. İşte Samsung’un, perdenin önüne çıkmaktansa, arkasında kalıp karına bakmayı tercih etmesinin sebebi de bu durum gibi görünüyor.

Google Chrome uzantıları tehlike saçıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir