Ana SayfaGenelSamsung, %23.4 pazar payı ile küresel akıllı telefon pazarında lider

Samsung, %23.4 pazar payı ile küresel akıllı telefon pazarında lider

Samsung yıllardır lider akıllı telefon üreticisi konumunda ve Güney Koreli dev bu yılın ilk çeyreğinde zirvede kalmaya devam ederken şirket küresel pazarlara hakim olmaya devam ediyor.

International Data Corporation’ın (IDC) en son raporuna göre Samsung, 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 23,4 pazar payı ve 73,6 milyon adetlik sevkiyatla dünya çapında lider akıllı telefon üreticisi olmaya devam etti.

Samsung için 23,6 milyon adetlik sevkiyatlar, şirketin 2021’in ilk çeyreğinde 74,5 milyon adet sevk etmesi nedeniyle yıllık yüzde 1,2’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Samsung

Apple , bu yıl Ocak-Mart ayları arasında yüzde 18 pazar payı ve toplam 56,6 milyon iPhone sevkiyatı ile ikinci sırayı aldı. Samsung’un aksine Apple, bu yılın ilk çeyreğinde sevkiyatlarını yüzde 2,2 oranında artırdı.

Xiaomi, OPPO ve Vivo sırasıyla üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada yer alıyor. Xiaomi, 39,9 milyon sevkiyatla yüzde 12,7 pazar elde ederken, OPPO yüzde 8,7 pazar payı için 27,4 milyon birim sevk etti. Şirket 25,3 milyon adet sevk ederken Vivo yüzde 8,1 pazar payına sahipti.

Samsung, Rusya'ya ürün sevkiyatını durdurdu

Samsung’a benzer şekilde, üç Çinli akıllı telefon üreticisinin tamamı, yıllık %27,7’lik büyük bir düşüş yaşayan Vivo ile karşılaştırıldığında, sevkiyatlarda bir düşüş gösteriyor, bunu %26,8 OPPO ve %17,8 düşüşle Xiaomi izliyor.

IDC’den Nabila Popal’a göre şirketler, akıllı telefon üretmenin temel bileşenleri için tedarik zinciri sorunları nedeniyle pazarda mücadele ediyor. Ayrıca mevcut ekonomik durum ve küresel enflasyon nedeniyle azalan tüketici talebine de işaret ediyor.

Galaxy S23 için yeni bilgiler geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting