Ana SayfaGenelGalaxy S23 için yeni bilgiler geldi

Galaxy S23 için yeni bilgiler geldi

Samsung, amiral gemisi telefonlarını pazara bağlı olarak Snapdragon ve Exynos varyantlarında sunduğu biliniyor. ABD ve Çin gibi ülkeler Snapdragon varyantını alırken, Avrupa ülkeleri Exynos ile geliyor.

Samsung’un amiral gemisi telefonlarının Snapdragon ve Exynos versiyonları yan yana konulduğunda Exynos’un Qualcomm’un çipinden daha az güçlü olduğu açıkken, yeni bilgiler Galaxy S23 serisinin Exynos versiyonunun olmayacağını gösteriyor.

Ünlü teknoloji analisti Kuo’ya göre Galaxy S23’ün tek yonga seti tedarikçisi Qualcomm olabilir. SM8550 parça numarasına sahip bir sonraki amiral gemisi yonga seti ile donatılacak. TSMC’nin 4nm üretim süreci ile inşa edilecek. Snapdragon 8 Gen 2 pazarlama adını taşıması muhtemel.

Galaxy S23

Samsung, 4nm Exynos 2300 üzerinde çalışıyor olabilirken, Galaxy S23 SoC’yi benimsemeyebilir. Kuo, bunun nedeninin Exynos 2300’ün Snapdragon 8 Gen 2 ile her açıdan rekabet edememesi olduğunu iddia ediyor. Analiste göre, ABD merkezli çip üreticisi, SD8G2’yi TSMC’nin tasarım yönergelerini karşılayacak şekilde tasarladı.

SD8G2’nin Snapdragon 8 Gen 1 ve Snapdragon 8 Plus Gen 1’den daha iyi bilgi işlem gücü ve güç verimliliği sunması bekleniyor . Kuo, Qualcomm’un “2023’te üst düzey pazarda daha fazla pazar payı kazanacağını” da sözlerine ekledi. Durgunluk üst düzey pazarı çok fazla etkilemediği için Qualcomm ve TSMC pazar payından önemli ölçüde faydalanacak.

Nisan ayında Samsung Mobile President TM Roh, şirketin Galaxy akıllı telefonlar için benzersiz bir işlemci üzerinde çalıştığını söyledi. Şirketin şirket içi Exynos yonga setlerinden ne kadar farklı olacağı belli değil.

Xiaomi 200W hızlı şarjı destekleyen cihazını çıkarmaya hazırlanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting