Bitcoin fiyatı 22.500 doları test etti

FTX borsasının kurucusu kripto

Dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin, son zamanlarda yaşadığı düşüş trendini kısa süre için bile olsa kırmayı başardı.

Bitcoin fiyatı 22.500 doları test etti. Kripto para borsasında işler hiç iyi gitmiyor. Neredeyse aylardır her haftayı kırmızı mumla kapatan borsa, hem içeriden hem de dışarıdan gelen etkenler yüzünden bir türlü kendine gelemedi. Bildiğiniz üzere her ne kadar kripto paraların çıkış amacı merkeziyetsiz bir para türü geliştirmek olsa da, gerçekte işler böyle yürümedi ve kripto paralar dünya genelinde yaşanan olumsuz durumlardan anında etkilenir hale geldi.

Ukrayna, 13 milyon doların üzerinde kripto para topladı

Bu sebeple gerek devam eden Rusya Ukrayna savaşı, gerekse de dünyanın genelinde esen enflasyon rüzgarları kripto para borsasının yönünü aşağıya çevirmesine neden oldu. Bu duruma bir de art arda gelen dolandırıcılık haberleri, kripto para şirketlerinin iflasları ve borsa hileleri gibi haberler eklenince, kripto para yatırımcıları yeşil çizgileri unutur oldu.

Kripto paralarda yön

Bitcoin fiyatı 22.500 doları test etti

Bu duruma bir son vermek ve yeni bir trend başlatmak isteyen dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz hafta yeni bir kampanya duyurarak BTC çiftlerinde herhangi bir komisyon ücreti alınmadan işlem yapılabileceğini duyurmuştu. İşte komisyonsuz alışveriş imkanını yakalayan kripto para yatırımcıları, bunu bir fırsat olarak görmüş olacaklar ki, sırf geçtiğimiz hafta Binance borsasına 10 milyar dolar giriş oldu.

Kripto paralarda bu stratejiler

İşlem hacmi bakımından 2020 yılının Mart ayından bu yana yaşanan en yüksek seviyelere ulaşan Bitcoin ise, bu durumdan aldığı destekle 22.500 dolar seviyesini test etti. Ancak bu seviyeyi aşamayan ünlü para birimi yeniden düşüşe geçti. BTC şu sıralar 20.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Apple, trafik kazalarını önleyebilecek teknoloji patentini aldı