Ana sayfa Apple Akıllı Telefon Pazarın Liderleri Samsung ve Apple

Akıllı Telefon Pazarın Liderleri Samsung ve Apple

2012’ni son çeyreğinde gerçekleştirilen satışlara göre akıllı telefon pazarının liderleri Samsung ve Apple oldu. Nokia ve Blackberry ise yılı düşüşte tamamladı.

Reuters haber ajansının yaptığı araştırma geçen yılın son çeyreğinde akıllı telefon pazarının lideri 61 milyon telefon satışı gerçekleştiren Samsung oldu. Apple ise Güney Koreli teknoloji devinin hemen ardından ikinci sırayı aldı. Samsung bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 71’lik bir artış oranı yakalamayı başardı.

Apple ise geçen yılın son çeyreğinde yüzde 25’lik artışla, 46 milyonluk bir satış rakamı yakaladı.2013-01-18T160649Z_1_CBRE90H18RI00_RTROPTP_2_CES-SAMSUNG

Son çeyrekte Nokia’nın Pazar payı düşüşe geçti.  Bir önceki yılın aynı dönemine göre akıllı telefon satışları yüzde 65 gerileyen Nokia’nın satış rakamı 7 milyon oldu.

Blackberry de Nokia gibi düşüşteki markalardan biri. Şirket geçen yılın son çeyreğinde yüzde 30’luk bir düşüşe, 7 milyon satış gerçekleştirebildi.

Araştırmaya göre Samsung’un 2013 yılı satışlarının 283 milyonu bulması bekleniyor. Apple’ın 2013 satışlarının ise 167 milyon olması öngörülüyor. 2012’yi düşüşte kapatan Nokia ve Blackberry de yeni modellerinin desteğiyle yükselişe geçmeyi planlıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

TL-PA4020P Kit ile hem eviniz ya da ofisinizde performanslı kablosuz ağ kurun hem de diğer elektronik cihazlar için prizleriniz olsun. Günümüzde gerek evimiz gerekse de...

Son Haberler