Ana SayfaGenelKüresel tablet sevkiyatları düşmeye devam ediyor

Küresel tablet sevkiyatları düşmeye devam ediyor

Küresel tablet sevkiyatları, PC sevkiyatları gibi düşmeye devam etti. Açıklanan raporlara göre bu senenin üçüncü çeyreğinde 38,6 milyon adet tablet sevk edildi.

2022’nin üçüncü çeyreğinde yüzde 8,8 azalırken, International Data Corporation’a (IDC) göre OEM’ler, geçen yılın aynı döneminde 42,4 milyon adede kıyasla Temmuz-Eylül ayları arasında 38,6 milyon adet sevk etti.

b1b1

Bu çeyrekteki toplam sevkiyatlar da 2,2022’deki 40,4 milyona oranla küçülme görüldü. Tabletlerin yanı sıra, Chromebook’lar da sevkiyatların yıllık %34,4 düşüşle ve önceki çeyrekte 4,3 milyon adede düşmesiyle ibre düşüşe geçmiş durumda.

 

Küresel tablet sevkiyatları marka sıralamasında Apple, sevkiyatlar yıllık yüzde 1,1 düşüşle 14,5 milyon adede düşmesine rağmen yüzde 37,5 pazar payıyla sektör liderliğini sürdürdü. Samsung, 7,1 milyon adet sevkıyatla yüzde 18,4 pazar payıyla ikinci oldu.

Küresel tablet sevkiyatları

Amazon’dan Kindle, 4,3 milyon sevkiyat ve yüzde 11,1 pazar payı ile üçüncü sırada yer aldı. Lenovo, sevkiyatlarda bir önceki yıla göre yüzde 36,6 gibi büyük bir düşüşle 2,7 milyon adede düşerek dördüncü sıraya geriledi. Huawei, 2,4 milyon sevkiyatla ilk beşin listesini tamamladı. Diğer tablet üreticileri yüzde 19,7 pazar payıyla 7,6 milyon adet sevk etti.

Huawei hariç, tüm OEM’ler yıldan yıla negatif büyüme kaydetti. IDC’ye göre, Xiaomi, OPPO, Vivo ve Realme gibi yeni üreticiler, daha düşük cihaz yelpazesinde güçlü rekabeti körüklemiş görünüyor.

MacBook Pro serisi için detaylar belli olmaya başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting