Sahte AirPods kullanıcıları için kötü haber

AirPods 3'e ait olduğu söylenen bir fotoğraf yayınlandı

Ürünleri en fazla taklit edilen markaların başında gelen Apple, sahte AirPods’ların önünü kesebilmek için iOS 16’ya çok önemli bir özellik entegre etti.

Sahte AirPods kullanıcıları için kötü haber. Dünyanın en bilinen ve tabi ki en çok talep edilen markalarından biri olan Apple, bu şöhretinin faydalarını gördüğü gibi bazen olumsuz taraflarının sıkıntılarını da yaşayabiliyor. Amerikalı teknoloji devinin canını en çok sıkan şey, bitip tükenmek bilmeyen sahte ürün şikayetleri.

AirPods 3

Başlarda Apple’ın en popüler cihazı olan iPhone’ların da sahteleri yoğun miktarda üretilmiş ancak işletim sisteminin daha telefon açılırken kendisini belli etmesi sayesinde kullanıcılar bu cihazların sahte olduğunu kolaylıkla anlar duruma gelmişti. Ancak AirPods’lar için aynı şeyi söylemek çok mümkün olmuyor.

Apple AirPods Pro 2 bu yıl gelmeyecek! İşte detaylar

Sahte AirPods kullanıcıları için kötü haber

Her ne kadar birçok sahte kulaklık ses kalitesinden kendini belli etse de, teknolojinin gelişmesiyle birlikte korsan üreticiler de kendilerini geliştirdiler ve belli ölçülerde AirPods kalitesini yakalamayı bile başardılar. Tabi bu cihazların ses kalitesiyle vadettiği avantajları, sağlığa zararlı malzeme yapısı ve yüksek SAR değerleri gibi sorunlarla tamamen alıp götürdüğünü ve bu nedenle asla orijinal ürünlerden şaşılmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Apple AirPods Pro 2 bu yıl gelmeyecek! İşte detaylar

İşte eğer bir şekilde almak istediğiniz AirPods’un gerçek olup olmadığından şüphe ediyorsanız, iOS 16 size bu konuda büyük kolaylık sağlayacak. Buna göre, iOS 16 yüklü bir iPhone’a sahte bir AirPods bağlamak istediğinizde, telefonunuz sizi hemen uyaracak ve bu kulaklığın orijinal olmadığını belirtecek. Bundan sonra o kulaklığı kullanıp kullanmamak ise size kalmış olacak.

iPhone 14 uydu bağlantısı özelliği ile şaşırttı