Ana sayfa Dosya Konusu Rüzgardan hızlı otomobiller! Tek rakipleri Türk Hava Yolları!

Rüzgardan hızlı otomobiller! Tek rakipleri Türk Hava Yolları!

Bir otomobil ne kadar hızlanabilir? 300 km/h belki de 400 km/h. Hayallerimizi biraz daha zorlayalım ve sizleri rüzgardan hızlı otomobiller listesi ile başbaşa bırakalım.

Bir otomobilin dış görünüşüne bakılarak ne kadar hızlı olduğunu az çok tahmin edebilirsiniz. Genel itibariyle spor görünüme sahip otomobillerin türevi modellere göre hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Peki bu otomobiller arasında en hızlıları hangileri?

Bu yazımızda rüzgardan bile hızlı otomobiller listesini sizlerle paylaşacağız. Listeye geçmeden önce bir kaç ufak hatırlatmada bulunalım.

En ucuz dizel otomobiller için tıklayın

Modellerin ulaştıkları maksimum hızın geçerli olabilmesi için çift yönlü olması gerekiyor. Yani otomobilin hem gidiş, hem de dönüş yolunda aynı hıza ulaşmış olması lazım. Eğer maksimum hıza tek yönlü ulaşılmışsa bu rekor geçersiz sayılıyor.

İşte rüzgardan daha hızlı otomobiller!

10) McLaren F1

hızlı otomobiller

6.1 litrelik BMW M V12 motorunu kullanan McLaren F1 yıllara meydan okumaya devam ediyor. Bir zamanların en hızlı otomobili olan McLaren F1, saatte 388 km hıza ulaşabiliyor. 2018’deki güncel verilere göre MC F1 dünyanın en hızlı 10. otomobili konumunda.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler