Ana sayfa Genel İngiltere elektrikli otomobiller konusunda kararlı!

İngiltere elektrikli otomobiller konusunda kararlı!

İngiltere, ülkede elektrikli otomobil kullanımını teşvik etmek amacıyla elektrikli şarj noktaları dahil birçok projeyi finanse edecek olan 530 milyon dolarlık bir yatırım fonunu onayladı. İşte detaylar.

İngiltere, 2040 yılına kadar ülkede benzinli ve dizel araçların kullanımını sonlandırmayı amaçlıyor. Hükümet, bu kapsamda  “Road to Zero” hedefi için kesenin ağzını açtı. İngiliz parlamentosu elektrikli araçların kullanımını arttırmaya yönelik çalışmaları finanse edecek 400 milyon poundluk dev yatırım fonunu onayladı.

Daha çok elektrikli otomobillere alt yapı kazandırmak amacıyla yapılacak harcamalar elektrikli şarj noktaları üzerinde yoğunlaşacak. Çünkü ülkedeki şarj noktalarındaki eksiklik, vatandaşların geleneksel benzinli ve dizel otomobilleri tercih etmelerindeki en büyük etken olarak görülüyor. Hükümet, bu dev yatırımla caddelere ve park yerlerine on binlerce hızlı şarj noktası kurmayı planlıyor. Öte yandan otoyollarda bulunan akaryakıt istasyonlarında da hızlı şarj hizmetinin zorunlu hale getirilmesi planlanıyor.

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı açıklama yaptı!

Ulaştırma Bakanlığı Sekreteri Chris Grayling, Pazartesi günü yaptığı  açıklamada düşük maliyetli bir kablosuz hızlı şarj teknolojisi için 40 milyon poundluk bir fon sağlandığı dile getirdi.

Öte yandan 530 milyon dolarlık dev yatırım planına değinen Grayling,  “Mükâfatımız sadece temiz bir hava ve sağlıklı bir ortam olmayacak. İngiltere, 2050 yılına kadar 7.6  trilyon dolara ulaşacağı tahmin edilen bir pazardan önemli bir pay kazanma şansına sahip” dedi.

Renault elektrikli otomobiller için dev yatırım planını açıkladı!

İngiltere

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler