Ana sayfa Dosya Konusu 2019’da üretimden kalkan otomobiller açıklandı

2019’da üretimden kalkan otomobiller açıklandı

Otomobil üreticileri her yıl olduğu gibi 2019’da da bazı modelleri üretim bandından kaldırmaya hazırlanıyorlar. İşte konu hakkındaki detaylar.

Son dönemde ülkemizdeki otomobil satışları hatırı sayılır oranda azaldı. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu düşüşün iki temel nedeni bulunuyor. Birincisi yükselen döviz kurları, ikincisi ise hızlı bir şekilde artan faiz oranları. Dolayısıyla bu iki unsur sıfır otomobil alım oranını hayli azaltmış durumda.

Fakat global pazara baktığımızda tamamen farklı bir tablo ile karşılaşıyoruz. Pek çok üretici, global pazardaki satış sayısını arttırmış durumda. Satış grafiği beklenilen düzeyde olmayan modellerin ise fişi çekiliyor.

En ucuz dizel otomobiller için tıklayın

Şimdiden bazı üreticiler önümüzdeki dönemde üretim bandından kaldırılacak olan modelleri açıkladı. Bu modeller arasında ülkemizde hayli rağbet gören bazı otomobiller de yer alıyor.

Elbette bu modellerin üretim bandından kalkması, bir daha bu modellerin hiç üretilmeyeceği anlamına gelmiyor. Örneğin Volkswagen Bettle modelini senelerdir üretmiyordu. Modern bir tasarımla tekrardan kullanıcıların beğenisine sunulan bu model, 2019 itibariyle bir kez daha üretim bandından kaldırılacak.

Peki önümüzdeki dönemde üretimden kalkan otomobiller hangileri? Bu yazımızda üretimden kalkan otomobiller listesini sizlerle paylaşacağız. Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri hazırladığımız bu liste ile başbaşa bırakalım.

Bu otomobiller üretimden kalkıyor!

Alfa Romeo MiTo

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler