Ana SayfaGenelRusya kripto paralar hakkında açıklama yaptı

Rusya kripto paralar hakkında açıklama yaptı

Çin’in kripto paralar hakkında aldığı kararlar sonrasında diğer ülkelerden de açıklamalar gelmeye devam ediyor. ABD’nin ardından Rusya da kripto paralara dair açıklamalarda bulundu.

Rusya kripto paralar hakkında açıklama yaptı. Çin’in ardından kripto paralara dair açıklamalar tüm hızıyla devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Çin kripto paraları yasaklayacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından başta Bitcoin olmak üzere pek çok kripto varlıkta önemli değer kayıpları yaşanmıştı.

Diğer ülkelerden de benzer açıklamaların gelmesi halinde bir ayı döngüsünün başlayabileceği düşünülüyordu. Fakat beklenen olmadı. Kısa süre önce ABD kripto paralara karşı bir yasağın söz konusu olmayacağını açıklamıştı. Benzer bir açıklama Rusya’dan da geldi.

Rusya kripto paralar hakkında açıklama yaptı

Rusya kripto paralar hakkında açıklama yaptı

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Rusya’nın kripto paraları yasaklamak gibi bir amacının olmadığını belirtti. Moiseev, vatandaşların kripto para satın alarak bunları soğuk cüzdanlarda saklayabileceklerini söyledi. Moiseev ayrıca bu konuda şimdilik bir değişiklik yapma planlarının olmadığını da aktardı.

Hatırlanacağı üzere Türkiye de kripto paraları yasaklama gibi bir durumun şimdilik söz konusu olmadığını açıklamıştı. Yani Çin’in kripto paralara karşı tutumunda yalnız kaldığını söyleyebiliriz. Bu da yatırımcılar için önemli bir artı. Dip not olarak belirtelim. Yatırım tavsiyesi değildir. Keza yatırımlarınızı kendi görüşleriniz doğrultusunda yapmanız daha doğru bir hamle olabilir.

Huawei, veri merkezlerine, güneş enerjisi endüstrisine yönelecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU