Rockstar GTA serisi sayesinde paraya para demiyor!

Rockstar sıradaki GTA oyunu hakkında konuştu

Son GTA oyununun satışa çıkmasından bu yana 10 yıl geçti. Fakat 10 yıla rağmen bu seri yapımcısı Rockstar’a çılgınlar gibi para kazandırmaya devam ediyor. İşte serinin şimdiye kadar kazandırdığı para!

Rockstar GTA serisi sayesinde paraya para demiyor! Grand Theft Auto denildiğinde oyunseverlerin gözlerinde birçok farklı sahne belirir. Kimileri için serinin en unutulmaz oyunu GTA III’ken kimilerinin ise gönlü GTA Vice City’den yanadır. Ancak oyunseverler için birbirinden güzel anıların kaynağı olan bu seri, oyunun yapımcıları için adeta bir para basma makinesi işlevi görüyor.

gta

Take-Two tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşılan yeni finansal durum raporlarına baktığımız zaman, şirketin sadece 2013 yılından bu yana GTA serisinden 8,01 milyar dolar kazandığı anlaşılıyor. 2013 yılının önemi ise serinin son ana senaryoya sahip oyunu Grand Theft Auto V’in bu yılda çıkmış olması.

GTA 6 haritası

Rockstar GTA serisi sayesinde paraya para demiyor!

Şirketin gelirleri özellikle pandemi döneminde katlanmış ve bu dönemde satışlar da önemli oranda artmıştı. Bu konuda son resmi açıklama Ocak ayında yapıldı ve o dönemki verilere göre GTA serisinin toplam satış adeti 385 milyonu aştı. Ocak ayı itibariyle tek başına GTA V’in satış adeti ise 185 milyonu geride bıraktı.

Rockstar, yeni GTA oyununa odaklanıyor!

Yani Grand Theft Auto serisi, her geçen gün yapımcılarının zenginliklerine zenginlik katmaya devam ediyor. Bu şartlarda GTA 6’nın gecikmesi de normal diyebiliriz.

Netflix, The Last Kingdom filminin yayın tarihini açıkladı