Ana SayfaGundemGTA 6 çıkış tarihi sonunda açıklandı!

GTA 6 çıkış tarihi sonunda açıklandı!

Oyun severlerin büyük bir sabırsızlıkla beklediği GTA 6 için çıkış tarihi netlik kazanmaya başladı. Peki GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

GTA 6 çıkış tarihi sonunda açıklandı! Son yıllarda geliştirici ekipler asıl parayı oyun satışlarından değil, online oyunlardaki ekipman satışından kazanmaya başladılar. Bu duruma pek çok örnek gösterebiliriz. Fakat en net örneklerden birisi GTA Online olacaktır.

Rockstar GTA Online’ı satışa sunana kadar her 3 – 4 yılda bir yeni GTA oyunu ile karşımıza çıkıyordu. Hatta bu süre zaman zaman çok daha kısa olabiliyordu. Lakin şimdi işler değişti.

Serinin son oyunu 2013 yılında çıkmış olmasına karşın daha yeni oyunun esamesi bile okunmuyor. Bazı kaynaklar oyunun 2022’de çıkacağına inansa da bu basit bir rüyanın ötesine geçmeyecek diyebiliriz.

GTA 6 çıkış tarihi artık belli

GTA 6 çıkış tarihi sonunda açıklandı!

Rockstar Games’e yakın bazı kaynaklar oyunun şu anda gelişim aşamasında olduğunu kabul ediyorlar. Fakat oyunun 2022 ya da 2023 gibi çıkmasının imkansız olacağını dile getiriyorlar.

Çünkü Rockstar mevcut şartlardan ötürü çalışanlarını çok fazla sıkmak istemiyormuş. Dolayısıyla ağır ilerleyen bir tempoda da oyunun 2025’ten önce çıkması pek mümkün görünmüyormuş.

Öte yandan aynı kaynaklar GTA 6’nın yalnızca PS5, XBox Series ve PC için de geleceğini vurguluyorlar. Yani GTA 6 PS4 ve Xbox One için çıkmayacak.

Zaten 2025’e geldiğimizde pek çok oyun PS4 ve Xbox One’ı aşacaktır. Dolayısıyla bu çok da şaşırdığımız bir haber olmadı.

Galaxy S10 serisi, One UI 4 güncellemesi ile Android 12’i sunacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting