Resident Evil Village ‘ı bekleyenlere güzel haberlerimiz var

Resident Evil Village 'ı bekleyenlere güzel bir haberimiz var

Resident Evil Village için yeni bilgiler paylaşıldı. Oyunun son yıllardaki en korkunç RE üyesi olması bekleniyor.

Capcom’un yaklaşmakta olan oyunlarından Resident Evil Village hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Oyunun yapımcıları Tsuyoshi Kanda ve ete Fabiano, geçtiğimiz günlerde Japonya’nın ünlü video oyun dergisi Famitsu’ya konuştu.

Gamespot’ta yer verilen çeviri bilgilere bakılırsa, Resident Evil Village’ın geliştirilme sürecinin yüzde 60’lık kısmı tamamlandı, ki bu da “çoğu gitti azı kaldı” anlamını taşıyor diyebiliriz.

3.5 yıldır geliştirilen oyun, Resident Evil 7’de karşılaştığımız Ethan Winters’ın hikâyesini tamamlamamıza imkân sunacak. Ayrıca, oyunda farklı bir kahramanın daha olacağı belirtiliyor.

Resident Evil Village 'ı bekleyenlere güzel bir haberimiz var

Village, Resident Evil serisinde hayranlar tarafından beğeni toplayan, ancak son oyunlarda pek sıklıkla karşılaşılmayan detayları da seriye “tam zamanlı olarak” geri döndürecek diyebiliriz. Bunlar, envanter düzenlemesi ve bulmaca çözümleri. Bu kez aksiyonu biraz geri plana alıyorlar. Korku faktörü de çok önemli.

Oyun hakkında bir diğer dikkat çekici bilgi ise, FPS bakış açısı ve oynanış mekaniklerinin RE7’ye kıyasla daha iyi olacağı.

Yapım, yedinci oyunun birkaç yıl sonrasında geçiyor. Capcom’dan Kellen Haney’in söylediğine göre Ethan, Chris Redfield ile karşılaşınca hayatı bir kez daha alt üst olacak. Acaba tuhaf, ürkütücü bir köyde Chris’in ne işi var?

RE: Village, PC, Xbox Series X ve PS5 platformları için 2021 yılında raflarda olacak. Henüz net tarih belli değil, ama şimdiden hayranlar heyecanlı.

Huawei P40 lite E inceleme