Ana SayfaOyunResident Evil 8 neden PlayStation 4 ve Xbox One'a gelmeyecek?

Resident Evil 8 neden PlayStation 4 ve Xbox One’a gelmeyecek?

Capcom’un yeni korku oyunu Resident Evil 8 sadece yeni nesile özel olacak. Peki, oyun bu nesile neden gelmeyecek? İşte resmi açıklama!

Capcom, Resident Evil serisinin yeni oyunu ile önümüzdeki yıl karşımıza çıkacak. PlayStation 5 etkinliğinde gösterilen Resident Evil 8, bir anda tüm oyuncuları şaşkına çevirmişti. Oyunun sonundaki kurt adamın görünmesi ile afallayan oyuncular, oyunun bu nesile gelmeyeceğini öğrenince daha da şaşkına döndü diyebiliriz. Normal şartlar altında PlayStation 4 ve Xbox One‘a gelmesi beklenen oyunun bu nesili pas geçeceği açıklandı. Peki, Capcom neden böyle bir karar aldı?

Siyah PlayStation 5 gelecek mi? İşte cevabı!

Bildiğiniz gibi RE 8: Village köyde geçiyor. Oldukça geniş kapsamlı bir modelleme yapan Capcom, köyde gezerken size açık dünya havası hissettirmeye çalışacak. Ancak Capcom’un belirttiğine göre bu nesildeki HDD’ler maalesef ki yükleme süreleri ile bu deneyimi baltalıyor. Bu konuda çok çalıştıklarını ancak yükleme sürelerinden dolayı oyundaki atmosferin bozulduğunu söyleyen Capcom, RE 8: Village’ı bu nesile getirmeme kararı aldıklarını belirtiyor.

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkacak olan RE 8: Village için bu bahanenin çok yersiz olduğunu söyleyebiliriz. PC’de çoğu kullanıcıda SSD yok. SSD olsa bile 128 GB kullandıkları için o bölümde sadece Windows kurulu oluyor. Bilgisayarda SSD olmadan yükleme sürelerini HDD’de nasıl düşürülecek?

Capcom’un RE 8: Village’ı PlayStation 4 ve Xbox One’a getirmemesi kabul edilemez bir durum. Tamam yükleme süreleri yeni nesilde SSD’leri ortadan kaldırılıyor ama bu nesil de daha bitmedi. Bu nesile The Last of Us Part II gibi yılın oyunu çıkacak. Yükleme sürelerini bahane edecek olsa Naughty Dog bahane ederdi. Umarız Capcom gelen tepkileri değerlendirir ve RE 8’i bu nesile de getirir.

1 Yorum

  1. Bence yeni nesil en dogru karar ps4 pro da bile tlpus part 2 cizgisel gozukuyordu giris ekrandaki yerde belli ediyor grafik net degil ztn akli olan simdi konsolunu satar tlous2 de oynadim sattim yeni nesil alicaz artik gerek yok ps4 pro bekletmeye artik sattim 3 bine 3 oyunla simdi ps5 alim gucunde rahatlatir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting